Kısaca özetlemek gerekirse;

Kamuya ait (Tenis Kortu) spor alanını sadece kendileri kullanmak niyetinde olan bir grup ve grubun içindeki kişiler, yaşlı, bayan ve kendilerine direnemecek olanları ve spor alanını kullanmak niyetinde olan çevreden başka kişileri zaman zaman güç kullanarak, zaman zaman da tehditler savurarak (içeriden ölünüz çıkar sözleriyle) korkutarak püskürtmekteydiler. Bugün de dahil olmak üzere yaklaşık iki senedir en iyi saatlerde 17:00 - 20:00 arasında bu grubun elemanlarından başka hiç kimse spor alanından faydalanamamaktadır.

Bahsettiğim 60-80 yaş gurubu yaşlı insanlardan daha genç olduğum için ve kişilik olarak haksızlığa tahammülüm olmadığından bu insanlara yardımcı olmak niyetiyle bu insanlarla birlikte sadece hafta sonları olmak suretiyle spor yapmaya başladım. Yukarıda bahsi geçen grup bundan pek memnun olmasa da benden çekindikleri için (tehditle sinen bir yapım olmadığımdan) bu duruma seyirci kalmak zorunda kaldılar. Bu gruba zaman içinde ayrıca kamuya ait spor alanını (ders vermek süretiyle) kendi çıkarları için kullanan kişiler eklendi.

İki gün önce; bu bölümü birebir aktarıyorum, "kortu babalarının malı gibi kullandıklarını, ders verenlerin olduğunu aynı kişilerin ders verdikten sonra tekrar tekrar ve aralıksız olarak sahayı kulandıklarını" ortaya söylemem üzerine; ders veren kişi hakaretler savurarak olduğu yerden fırlayarak üzerime yürüdü, beni gömeceğini, öldüreceğini ve uzun zamandır bunu planladığını söyledi ve adam toplayacağını vs. şeklinde birşeyler geveledi, birkaç kişi bu kişiyi tutmaya çalıştığı için sıcak temas yaşanmadı. Benim tepkim ise "doğru konuş! demek beni öldürmeyi planlıyorsun ve gömeceksin?" şeklinde oldu. Çevrede ise bu cümleleri işiten birçok görgü tanığı mevcut ve benim için ifade vereceklerdir.

Bu kişinin diyaloglarından anlaşıldığı üzere bahsi geçen grup spor sahasına tamamen sahip olabilmek için tek engel olarak beni görüyorlar ve aralarında beni öldürmek veya zarar vermek şeklinde planlar yapıyorlar. Çünkü hiç tanımadığım ve diyaloğum olmayan bir kişi beni gömmek istiyor bunun sebebi ne olabilir? Şöyle bir düşünürsek sadece haftasonu en kötü saatlerde (güneşin tavan yaptığı saatler) 1 veya 2 saat spor alanını yaşlı insanlarla beraber kullanıyor olmamdan başka bana düşman olabilecekleri bir sebep yok.

Sorularıma gelirsek;
Nasıl bir yöntem izlemeliyim? Çünkü bana saldıran kişinin sadece adını ve soyadını biliyorum sabit adresini bilmiyorum, asker kaçağı olduğu söyleniyor bu nedenle de sabit bir adresi olduğunu sanmıyorum. Aracının plakasını ve cep telefonunu bulabilirim.

Örneğin
1. Bu konuyu çete suçu kapsamında değerlendirilebilir mi?
Bu durumdan rahatsız çok kişi mevcut ben sadece haftasonu rahatsız olanları tanıyorum.

2. Bana saldıran kişi hakkında savcılığa yazılı ve birkaç görgü tanığının da imzası ile suç duyurusunda bulunursam;
- Adam öldürme planı yapmaktan ve girişimde bulunmaktan ceza alır mı?
- Kamu alanından yararlanmak isteyenlerin hürriyetlerini tehdit yoluyla kısıtlamaktan ceza alır mı?
- Kamu alanını şahsi çıkarları için kullanıp tehditle sindirmeye çalışmak suç kapsamına girer mi?
- Yada aferrrin iyi yaptın aynen devam diyip serbest mi bırakırlar?

3. Ben savcılığa suç duyurusunda bulunduktan sonra, diyelim ki bu kişi bana tekrar saldırdı (bana zarar verdi) veya ben nefsi müdafa yaparken bu kişi yaralandı veya daha kötüsü öldü, savcılığa verdiğim suç duyurusunun böyle bir durumun bana faydası olur mu? Adam çünkü uzun zamandır öldürme planı yapıyor.

Veya daha iyi bir yöntem önerecek biri var mı? Konuyu belediyeye taşımak istemememin sebebi hem ilgilenmiyorlar hem de kamuya açık olan spor sahasını paralıya çevirebilirler bu durumda birçok kişi bu sahadan yararlanamayacak.

Biraz uzun yazdım, fikir beyan edecek etmeyecek herkese şimdiden teşekkürler,