+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 13 ileti bulundu.

Konu: 4 kişi tarafından Darp edildim

4 kişi tarafından Darp edildim Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı 4 kişi tarafından Darp edildim

4 kişi tarafından Darp edildim
    Olay 09.08.2012 perşembe günü saat 13:10 sıralarında apartmanın 10 m ilersinde gerçekleşti

Olay asıl konusu, binamız ilgili, site içersinde 8 blokdan oluşmakta her blok 24 daire içermekte bizim blok yola en yakın olan kısımda
    Binamızın Giriş katını satın alan kişi hiç kimseye sormadan dairesini dukana cevirdi. Oda yetmezmiş gibi sitenin bahçesi ve duvarını yıktı 30 m2 tamamen onun oldu
    Bizde belediyeye şikâyet ettik ve bunu ürerine ne ruhsatı var nede iskan hakkı
    Belediye bu şahsı mahkemeye verdiğini ve mahkeme kararına göre hareket edeceğini söylüyor yaklaşık 2 yıl oldu ama şimdilik para cezası aldığını biliyoruz dava devam ediyor. sonucu bekliyoruz

Bu şahıs baktiki böyle olmayacak, bina sakinlerini yolu çevirmeler. Baskı kurmalar yöneticiye saldırmalara kadar uzantı, sebep şikayetlerimizi geri almamız ruhsat için izin vermemizi istiyor. Bu adam yüzünden kaç kişi evini satan oldu huzur kalmadı binada.

Bana saldırmadan önce yöneticiye saldırdı ama olay fazla büyümeden karakolda anlaştılar.

bir hafta sonra ramazan günü ben evden cıktım otobüs durağına giderken 4 kişi tarafından saldırıya uğradım.
    bir tanesini tanıyorum bu şahsın oğlu diğerlerini tanımıyorum.
    Burnum kırıldı 155 aradım hastane yolladılar burun kırıldı, raporum var burun kırıklığı yazıyor. Bunun üzerine karakolda şikayete bulundum ifade verdim. raporumuda aldılar. Birde mopesa kamerasının tam altında oldu bunuda ifademde belirdim ama inşallah silinmez tarih : 09.08.2012

sormak istediğim dün savcılığa gittim karakola ifade verdiğimi ve dosya numarasını öğrenmek istediğimi söyledim ama hala dosyanın onlara gözükmediğini Yani ulaşmadığını söylediler.
    3 gün sonra tam 1 ay oluyor. Bu normal mi ? ne ifadeymiş anlamadım. şahıs ortaloklarda dolaşıyor her gün kapımın önğnde korsan taksicilk yapıyor. kimsede birşey demiyor.

Olaydan haber çıkmayınca geçen hafta direk savcılığa gittim Gaziosmanpaşa baş savcılığına tekrardan suç duyurusunda bulundum bu sefer dilekçemde darp edildiğim ve dar edilmemin nedenini (binanın sorununu) ilave edim uzun uzun açıklayıcı şekilde. Mobesa kameralarısının olduğunu ve yerini tarif ettim. Buradan da 9 gün oldu hala bir haber yok

Bu kadar uğraşıyorum ama Bu şahsime yapılan olay nasıl sonuçlanır. En fazla Nasıl bir ceza alır hapis yatarımı yatarsa kaç yıl.

Birde tazminat davası açılabilir mi açılırsa matti manevi olarak ne kadar istenilebilir. Bu davayla ilgili

En önemlisi Avukatlık bir durum şu aşamada gerek varmı.

Her şey için şimdiden teşekkür ederim..

Hukuki NET Güncel Haber

4 kişi tarafından Darp edildim konulu yargıtay kararı ara
    4 kişi tarafından Darp edildim konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    .
    İletiler
    1.381
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: 4 kişi tarafından Darp edildim

1-Ortak alandaki değişikliği önceki haline getirmeye mecbur.

Anayrimenkulün bakımı, korunması ve zarardan sorumluluk:
    Madde 19 - Kat malikleri, anagayrimenkulün bakımına ve mimarı durumu ile güzelliğini ve sağlamlığını titizlikle korumaya mecburdurlar.
    Kat maliklerinden biri, bütün kat maliklerinin beşte dördünün yazılı rızası olmadıkça anagayrimenkulün ortak yerlerinde inşaat, onarım ve tesisler, değişik renkte dış badana veya boya yaptıramaz.
    Ancak, ortak yer ve tesislerdeki bir bozukluğun anayapıya veya bağımsız bir bölüme veya bölümlere zarar verdiğinin ve acilen onarılması gerektiğinin veya anayapının güçlendirilmesinin zorunlu olduğunun mahkemece tespit edilmiş olması halinde, bu onarım ve güçlendirmenin projesine ve tekniğine uygun biçimde yapılması konusunda kat maliklerinin rızası aranmaz.
    Kat maliki kendi bağımsız bölümünde anayapıya zarar verecek nitelikte onarım, tesis ve değişiklik yapamaz.

Tavan, taban veya duvar ile birbirine bağlantılı bulunan bağımsız bölümlerin bağlantılı yerlerinde, bu bölüm maliklerinin ortak rızası ile anayapıya zarar vermeyecek onarım, tesis ve değişiklik yapılabilir. (md:8)
    Her kat maliki anagayrimenkule ve diğer bağımsız bölümlere, kusuru ile verdiği zarardan dolayı diğer kat maliklerine karşı sorumludur.

2- Meskenin iş yerine çevrilebilmesi için tüm site maliklerinin yazılı onay vermesi ile mümkündür.

Yasak işler:
    Madde 24 - Anagayrimenkulün, kütükte mesken, iş veya ticaret yeri olarak gösterilen bağımsız bir bölümünde hastane, dispanser, klinik, poliklinik, ecza laboratuvarı gibi müesseseler kurulamaz; kat maliklerinin buna aykırı sözleşmeleri hükümsüzdür; dispanser, klinik, poliklinik niteliğinde olmayan muayenehaneler bu hükmün dışındadır.
    Anagayrimenkulün, kütükte mesken olarak gösterilen bağımsız bir bölümünde sinema, tiyatro, kahvehane, gazino, pavyon, bar, kulüp, dans salonu ve emsali gibi eğlence ve toplantı yerleri ve fırın, lokanta, pastahane, süthane gibi gıda ve beslenme yerleri ve imalathane, boyahane, basımevi, dükkan, galeri ve çarşı gibi yerler, ancak kat malikleri kurulunun oybirliği ile vereceği kararla açılabilir. (tüm paydaş kat maliklerinin)
    Bu karar yöneticinin veya kat maliklerinden birinin istemi üzerine bütün bağımsız bölümlerin kat mülkiyeti kütüğündeki sahifelerine şerh verilir.

3-Darp tan ceza alır. Adli sicili temiz ise ertelenir. İz bırakmayan darplarda en az 1500.-TL den başlar.
    Sizi tehdit ettilerse tehdit de 1500.- TL den baslar. Sizin için de küfür etti, hakaret etti onun için karşılık verdik vs, gibi beyanda bulunabilirler.
    Yani sizde 500.-TL ceza alabilirsiniz. 2 yılın altındaki hapis cezaları paraya çevriliyor.

Maalesef Türkiye de hukuku yalancı şahitler yönlendiriyor.
    Siz haklı olsanız bile haksız çıkıyor suçlu oluyorsunuz.
    İnternet üzerinden virüs yollayarak bilgisayarınıza Word belgesi yollayıp sizi suçlu ilan edip yıllarca hapiste süründürüyorlar.
    Örnek ODATV davası.
    http://www.odatv.com/
    .
    Konu Hakkaniyetli tarafından (05-09-2012 Saat 09:44:43 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    1.238
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu kişinin büyük olasılık daha öncede vukuatları vardır..ceza alır yani...
    ne diyelim, bana dokunmayan bin yaşasın diyenler çok..
    o kadar insan var sitede...normalde bu insanın değil gasbetmek orada barınamaması lazım..
    taksiciler odasına şikayet edin belki oradan birşey çıkar...

Nerede
    tekirdağ
    İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hayır bu olayı ben sen yap tüm devlet tepemize çöker neyimiz var neyimiz yok alır en ağır hapis ve para cezalarına çarptırılırız... Var bir bit yeniği zaten adalet artık adalet hukuksa hukuk değil, yıllardır birilerinin borazanlığını yapanlar bu gun bu ülkeyi bu hale getirdiler...

Nerede
    Bursa
    İletiler
    329
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sn. 807; muhtemelen karakoldaki tutanak, şikayet vs. savcılığa daha intikal ettirilmemiş olabilir. (Yoğunluk yüzünden memurlar istemeden de olsa bu gibi geciktirmeler yaşanabiliyor demişti bir keresinde bana. Tecrübem ile sabittir)

Size nacizhane tavsiyem, http://bilgiedinme.egm.gov.tr/GercekKisi.aspx bu linkten ilgili polis merkezini'de belirterek konu ile ilgili hiç bir gelişme olmadığını, neden/niçin böyle olduğunu sormanızdır. EGM'lüğü gayet güzel bir sistem kurmuş, 1 gün içinde sonuçlandırıyorlar ve sizi bizzat o polis karakolundan bir görevli arayarak durumu açıklıyor. Ayrıca e-postanıza'da yanıt gönderiyorlar. Tavsiye ederim...

Olay ile ilgili kişisel görüşüme gelince, orası dağ başı değil, evini satan ürkek kat maliklarinin dahi en az sizin gibi mücadele edip toplum normlarına sahip çıkması gerekirdi. Bu gibi uğursuz tiplere taviz verildikçe maalesef kendilerini nimetten sanmaya başlıyorlar. Mücadelenizde sonuna kadar gidin, adalet tecelli edecektir. Hatta ve hatta korsan taksicilik yapmasını'da bir şekilde delillendirip (Suç duyurusu, ilgili meslek odasına plakasını ve adını verip ihbar mektubu yollamak vb.) o hususta da şikayet edin. Ondan da bir ceza alacaktır. Katlanan cezaları ertelenemez ve para cezasına çevrilemez duruma gelebilecektir. En önemlisi infaz kanunu indiriminden faydalanamayacak ve elini kolunu sallayarak aramızda dolaşması engellenecektir. Burası dağbaşı değil maalesef.
    Saygılarımla. Tekrar geçmiş olsun...

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bana cevap yazma nezaketinde bulunan her kese çok teşekkür ederim.
    Anladığım kadarıyla bu olaydan caydırıcı bir ceza alamayacak. Burun kırıldıyla kalacak, insanlar içersinde dayak yememde, onlar için de bulunduğun bölgenin tek hakimi olduğunu benim kanunlarım geçtiğinin bir ispatıdır. Yani burası bundan sonra dağ başıdır.

Korsan taksicilik olayını yazılı sözlü olarak çok ihbar ettim.hemde cok resim cektim gönderdim. Taksiciler odasına söyledim Sonuç nafile en son bonba olayda şu 3 gün önce karakolun baş komiseriyle görüştüm. Bir vasıta sayesinde. Olayı anlatım yine sonuç da bir şey yapamayacağını söyledi falandı filandı, neyse bana ne iş yapığını sordu. Ben korsan taksicilik yapıyor tek geçim kaynağı bu dedim cevap . neden 155 ihbar etmiyorsun diyor. Şeytan al kafasına bir şey indir. Diyor ama yine boş verdik. Dedim sana söylüyorum ya buranın kolluk küvetlerinin en rütbelisi sen deyimlisin. Adam hala ben bir şey yapamam diyor. Ama akıl veriyor. Ne yapacağımı bilmiyorum artık insan bu işlerin içinde olunca miğde bulantısından daha beter oluyorum.
    Bir şey sormak istiyorum. Binamızla ilgili bu olayı savcılığa şikayete bulunduk.belediyenin suç duyurusunda bulunduğu için savcılıktan bize yazı geldi. Sizinkini iptal ediyorum. Belediyeniniki devam ediyorum. Aynı olduğu için bu yüzden biz mahkemeye veremedik. Biz yanlış mı ettik…
    Belediyenin yürütmesi devam ediyor. Hangi aşamada mahkeme sonuçu ne nasıl öğrenebiliriz. Bizde dosya numarası, vermiyorlar belediye ise dava devam ediyor diyor başka bilgi yok. Bizde sadece şahısın tc nosu var okadar. Savcılık da söylemiyor.

Uploaded with ImageShack.us

Not: savcılıkdan gelen dosya tarattım..
    Not: desende_asi sana ayrı teşekkür etmek istedim. Şimdi gönderdiğin adrese yazı yazacam. Tşk.
    Konu 807 tarafından (06-09-2012 Saat 12:39:03 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Bursa
    İletiler
    329
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hocam rica ederim, ne demek. Vatandaş olarak bildiklerimizi, tecrübelerimizi paylaşarak kamuoyu'nu/diğer bireyleri bir nebze aydınlatabilirsek ne mutlu bize.

Size hemen şunu ifade etmek isterim ki, kural gereği paylaştığınız kararın isim/Kimlik Nu., Adres ve karar nu. gibi kişisel ve özel alanlarnı görünmeyecek şekilde (Kapatarak) yükleyin. Masum kişilerin ileride zarar görmemesi için. Belge paylaşımlarında bu husus önem arz eder.

Bir de benim konuyla ilgili olarak anladığım, bu Maşallah denilen adam hakkında İmar mevzuatına aykırı kaçak yapı yapmak hususundan mükerrer şikayet olduğu, yani bahse konu şikayetin işleme konulduğu ve adli işlem başlatıldığı, fakat darp edildiğiniz gün sizin derhal darp olayı ile ilegili bir şikayet söz konusu olmadığıdır. Yani bu 2 si ayrı vak'a dır... Siz darp olayından hemen sonra polise şikayette bulundunuz değil mi? Burayı tam olarak anlayamadım. Hastane'den bir darp raporu var mı? Yoksa siz şikayette bulunmadınız mı darp ile ilgili? Bir sağlık kuruluşundan darp raporunuz yok mu?

Cevap evet ise zaman geçirmeden verdiğim link üzerinden konuyu sorun ve hızlandırın. Mağdur olmak istemiyorum şeklinde beyanda bulunun. Ve bir vatandaş tavsiyesi, Krk.Amiri ile bizzat görüşmek yerine direkt 155'i aramanız daha iyi, bundan sonra olabilecek ihbarlarınız ve şikayetlerinizde. Tüm ihbarlar kayıt altına alınır, takip edilir. Tekrar görüşmek üzere konu ile ilgili.

Ekleme: Siz de şikayet etseniz, belediye'de şikayet etse aynı şeydir. Aynı yola çıkar ki sizin yerinize belediye davacı olmuş başvurunuz üzerine. O konuda müsterih olunuz... (İmar mevzuatına aykırı kaçak yapı hk.)
    Konu desende_asi tarafından (05-09-2012 Saat 22:18:41 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tekrar tekrar teşekür erdim.Uyarınız için şimdi düzeltim.
    Olay 2 seneye dayanıyor 2010 başladı belediye davacı oldu. Bu şahısta dükkan açmış faliyetlerde bulunuyordu. Ruhsatsız şekilde. Bizde belediyeye sürekli durumu bildirdik. Son 3 aydır. Nasıl olduysa dükkan kapalı hiç açamıyor. Bak tiki böyle olamayacak. En iyi bildigi yöntemi kullanıyor. İnsanlar üzerinde baskı kurmalar. Beni ve yöneticiyi dövmeler. İnsanların yolunu kesmeler. Huzursuzluk diz boyu
    Sonuç bu olayları da anlatan bir dilekçe yazdım baş savcılığa bu sefer direk ben gittim bakalım bundan haber gelecek mi. Artık bundan da 1 ay bekleriz. O şahısda milleti dövmeye devam eder. Nasıl olsa kanunlar onlar için var.
    Belediyenin yürütmesi devam ediyor. Hangi aşamada mahkeme sonuçu ne nasıl öğrenebiliriz. Bizde dosya numarası, vermiyorlar belediye ise dava devam ediyor diyor başka bilgi yok. Bizde sadece şahısın tc nosu var okadar. Savcılık da söylemiyor. İnternetten ögrenebilirsin diyor ama dosya nosu yok.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

e-devlet şifrenizle girdiğinizde sizi ilgilendiren davaları görürsünüz.
    Sizin onlarca yüzlerce davanız olmadığına göre dosya numarasına gerek yok bence

Nerede
    .
    İletiler
    1.381
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

UYAP SMS Bilgi Sistemine abone olmak: Yargı birimlerinde görülmekte olan bir dosyalarda herhangi bir olay gerçekleştiğinde eğer dosyanın tarafı olan kişi SMS bilgi sistemine abone ise bilgi mesajı ile anında gerçekleşen olaydan haberdar edilmektedir.

Örnek mesaj: Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesinin 2008/345 sayılı dosyasında görevsizlik kararı verilmiştir.

UYAP Bilgi Sisteminde değişik içeriklerde paketler bulunmakta olup, abone olunan paket içeriklerine göre gönderilecek mesajlar değişiklik göstermektedir.

UYAP BİLGİ SİSTEMİNDE YER ALAN ABONELİK PAKETLERİ

1- Basit Paket

2- Standart Paket

3- Tam Paket

Pakete abone olmak için: TCKIMLIKNO TAM ABONE yazılarak 4060’a gönderilir.

· Örnek mesaj: 11111111111 TAM ABONE

Eğer yalnızca dosyada kendinizle ilgili değişikliklerden haberdar olmak istiyorsanız abone olurken abone kodunun başına KISISEL ekleyiniz : TCKIMLIKNO KISISELABONE yazılarak 4060’a gönderilir.

Not: Abone olmak için; gönderilen mesaj içerisinde yer alan cep telefonu numarası ile, mesaj gönderilen cep telefonunun ilgili operatörde kayıtlı olduğu kişinin TC Kimlik numarasının aynı olması zorunludur.

ÖNEMLİ UYARI : Herhangi bir pakete üye olduğunuz taktirde taraf olduğunuz dosyalarda yalnızca sizinle ilgili yapılan işlemlerde, bilgi mesajı almak istiyorsanız abone olduğunuz paket adının başına KISISEL yazmanız gerekmektedir. Aksi taktirde dosyada yer alan tüm taraflarla ilgili işlemlerde tarafınıza SMS ile bilgilendirme yapılacaktır.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

darp edilen kişinin hakları

darp edildim

darp edilen biri ne yapmali

iz birakmayan darp raporu10 kisi tarafindan darp edilmekbirinin evini basıp darp etmenin cezası nedirdarp cezası kaç yıl10kisiyle darp etmekdarp edilen kişi ne yapmalıyımdarpedildimneceza ilirlardarp3 4 kisinin darp kacakyapi icin katmalikleri icin yapilmasi gereken sikayet etmek icin napmak lazimdarp edildim raporum varapartmanda darp cezasisaldiriya ugradim darp raporu aldim o kisi ceza alir mi5 kisi tarafindan darp edilince tazminat almakdarp edildim mahkeme nasil sonuclanirtrafikte darp edildim2 kisi tarafindan darp edildim sonuc ne olurdarp ederse ne ceza alirdarp edilip sikayetci olmakhttp:www.hukuki.netshowthread.php99457-4-kisi-tarafindan-Darp-edildim4 kisi tarfimdan darp edimenin cazasi nedir4 kisi tarafindan darp edildim ceza alirlarmi
Forum