merhaba..Konuyu etraflıca anlatayım..bursa merkezli (X) inşaat mühendislik şirketi. yıldırım ilçesi millet mahallesinde 9blk 211 konut ve 1 adet 750 m2 avm den oluşan bir kat karşılığı proje yapmaktaydı..2011 ağustos ayındaki ortakları AHMET VE MEHMET . bundan sonra serhat ve cemal adlı kişilere devredildi.şirket devredildi. 3-5 ay sonrada şirket ramazan (52) ile cemal (48) payları ile devralındı. şirketin güncel durumu en son payları yazılan kişilerdedir. ve proje şuanda devam etmektedir.metin ve nail albayrak döneminde kaba inşaatları X şirketi yapacak ince imalatı ramazan ve kemal ortak olduğu (Y)şirketi yapacaktı. ödemeler hakediş üzerinden barter olarak daire verilecekti. usra inşaata ince imalatı yapılması için benim tarafımdan albayrakyapı sahiplerine önerildi ve kabul edildi. daha sonraAHMET VE MEHMET projeden değişik nedenlerden dolayı resmiyette cıkarak Y şirketi sahibi ve ortağı olan ramazan X şirketinin 'nın %52 sini devraldı. ve ince imalatı yani dairelerin içini dışını tamamen yapacak olan alt taşören firma (Y) şirketi (X) şirketinin resmi ortağı oldu. bende madem böyle uygun görüldü. bizim şifahen söz verilen ve şahitlerle sabit olan 2+2 daire teslimini ve tescilini talep ettim. malumunuz kabul edilmedi. bende ahmet ve mahmet 'ın sahibi olduğu zamana ait nasıl bir sözleşme düzenlemeliyim ki X şirketinDEN hukuken sorun olmadan alacaklı duruma gecebileiym. danışmanlık sözleşmesi diye düşündüm. lakin işveren X şirketi olduğu için genelde işi alanlardan komisyon alınır. sizin bana tavsiyeniz ne olabilir..yardımcı olursanız seviinirim.. özelllikle belirtmek isterim. X şirketi proje yapmakta zorlandığı ince işleri yapılması için bana taşeron bulmasını söyledi. bende işi alacak taşorenden 160.000 tl nakit verirsen işi sana verebileceğimizi ve bu 160.000 tl hakedişten düşüleceğini söyledim. bu şekilde işi bağladım..