Sayın Hukukçular, Ben 30 yaşında evli özel sektörde İş güvenliği Uzmanı olarak çalışan bir vatandaşım. Ayriyeten kariyer hedefim doğrultusunda ikinci bir üniversite olarak ikinci öğretimde okumaktayım. Bahsedeceğim olay okumakta olduğum okulda gerçekleşti. hocanın verdiği ders notunun fotokopisi almak yerine bir an önce evime gidebilmek için ders notunun fotoğrafını çekmek istedim fakat kendisinin okulun külhanbeyi olduğunu sonradan öğrendiğim bir vatandaşın sözlü küfürlerine maruz kaldım. Olayın hikaye kısmını çok tutmadan olayı anlatmaya devam edeceğim. Bu vatandaş bana küfürler savurduktan sonra kendisine karşı gelmem sonucunda telefonunu ve şahsi eşyalarını masaya bırakıp beni kolumdan çekip fakülte ormanında kavga etmeye zorladı benim gitmek istememem üzerine ceketimden çekerek yırtılmasına sebebiyet verdi aramızda yaşanan arbedede şahsın burnu kırıldı. Daha sonrada karşılıklı şikayetlerimiz sonucunda ikimize de Müşteki sanık olarak dava açıldı. Ben 86/1, 87/1-a,c ,87/2-b , 87/3 ve 106/1,1.cümle suçlarından karşı tarafsa 86/2, 125/1 , 106/1,2.Cümle suçlarından yargılanıyoruz. karşı tarafın adli raporunda 1-Kişinin yaşamını tehlikeye uğratmadığı , 2-Basit Tıbbi Müdahale ile giderilemeyecek nitelikte olduğu 3- Kırığın hayat fonksiyonlarının 1(hafif) derecede etkileyecek nitelikte olduğu 4- Yüzde sabit iz olup olmadığının anlaşılabilmesi için 6 ay sonraya adli tıpa gelmesi konusunda bir rapor verilmiş benim sağlık raporumda Btm ile giderilebilecek nitelikte olan darp raporu verilmiş. Olayın benim anlattığım doğrultuda olduğunu söyleyen beş tane tanık var fakat onlarda karşı tarafın burnuna kimin vurduğunu görmedikleri hakkında ifade vermişler. Ben ifademi avukatıma danışarak vermiştim.Ayriyeten bu şahıs hastanedeki ilk raporunda doktora burnunu bir yere çarptığını beyan etmiş buda doktor kayıtlarına geçmiş daha sonra ise karakola gidip burnunu benim kırdığımı iddia etmiş. Daha önce Olay anında da oraya gelen Üniversite güvenliklerine burnunu çarptığını söylemişti. (gerekirse güvenlikler bu doğrultuda ifade verebilirler) Şimdi sizlerden öğrenmek istediğim benim daha önceden arama sonucunda arabamda bulunan bir Kılıç yüzünden almış olduğum 5 ay hapis 375 TL para cezası var bu ceza Hagb'na çevrilmişti üzerinden 4,5 yıl geçti. Avukatlarımdan net yanıt alamadığım kafamı kurcalayan bu konuyla ilgili olarak sizce bu olaydan Berat etme şansım var mıdır. Şöyle ki bazı düşüncelere göre hakim olayın hikaye kısmına değil raporlara v.s'ye bakar diyorlar. Yada üzerime atıflı bu suçlardan ceza aldığım taktirde Hagb'daki hapis cezasını ve verilecek ceza sonucunda taktir edilecek cezayı hapis olarak yatar mıyım. Bunun üst sınırı nedir? Yeni yargı paketi kapsamında değerlendirilir mi? Varsayalım ki bu suçtan 1 yıl hapis cezası aldım 5 ayda önceden var bunun uygulaması nasıl yapılıyor? (En kötü ihtimalleri düşündüğümden soruyorum) Kafamı kurcalayan bu konu hakkında beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.. Saygılarımla iyi çalışmalar dilerim.