Merhaba. Ben uzun yıllardır oyun oynayan ve oyun sektöründe kısa/uzun süreli olarak çeşitli firmalarda çalışmış birisiyim.

Bilindiği üzere oyuncular daha iyi bir oyun için havale/kredi kartı/mobil ödeme ile ödemeler yaparak oyun içinden sanal alışveriş yapıyorlar.

Ben ve bir arkadaşım da bir oyun oynuyoruz ve bu oyun için yaklaşık 45 günde bin lira civarı harcama yaptık.

Fakat karşılığı olarak zevk almayı beklerken çok farklı şeyler yaşadık.

Oyunun o sunucusuyla ilgilenen yetkililerin oyuncu kayırdığını düşünüyoruz, elimizde ciddi görüntü ve e-posta/oyun içi mesaj var.

Mailleşmeler sonucunda hep anlattığımda farklı yerlere çekilip ona göre cevaplar verildi.

Benim şikayet ettiğim oyunculardan (yöneticiyle ilişkisi olduğunu düşündüğüm) bazıları hesaplarını son 2 günde sildiler, ben yaklaşık 6-7 gündür mailleşiyorum üst yetkililerle.

Ayrıca yine Windows Live Messenger üzerinden bir tanesi taciz ediyor, oyun içinden tehdit ediyor. (Normalde benim çevrimdışı göründüğüm bir kişidir, telefonumdaki uygulamadan oturum açınca bana yazabiliyor, konuşmaların elimde kayıtları yok.)

Oyunun adı : Travian
Sunucu : ts7.travian.com.tr

Yani oyunun Türkiye sunucularında oynuyorum, com.tr uzantılı sitesinde.

Benim ne yapmam gerekiyor acaba bilgi verir misiniz?

Elimde havale ile alınmış oyun kodları, kredi kartından Travian Games adına çekilmiş ekstre görüntüleri (kendi adıma kredi kartlarım), gelen mailler var.