Ablam ağır psikolojik hasta ve ilkokul 1. sınıfta kızı var.Çocuğun babası çocuk 6 aylıkken bırakıp gitti anneannesiyle yaşıyorlar ve ben ilgileniyorum.Sınıf öğretmeni toplantıda annesine çocuğun geri zekalı deyince alıp benim yanıma İstanbul'a getirdiler.Buradan rapor alarak onlarla birlikte gittim.okulda öğretmenle tartıştık okul idaresi de vardı ama hiç müdahale etmediler.Öğretmen gidince müdüre çocuğun sınıfının değişmesini söyledim müdür yapamayacağını benim öğretmeni şikayet etmemi söyledi.Kendisi öğretmeni attıramıyormuş ben şikayet edilirsem atılırmış.Ben şikayet etmedim ama sorunlar da devam etti bu süre içinde müdürler bana çok iyi davranıyordu.Okul kapanınca müdüre çocuğun sınıfının değişmesini söylediğimde bana çok kötü davrandılar.çünkü okul kapanmış öğretmeni şikayet etmemiştim.Müdüre eşimle bu olaylar yüzünden ayrı kaldığımı 4 aydır çözüm bulmadıklarını söyledim.Müdür bana ne gelmeseydin, senin isteğinle mi sınıf değişecek dedi.Ben de kendisini MEB şikayet edeceğimi söyledim.şikayet etsen de birşey yapamazsın yazılı dilekçen yok deyince çok sinirlendim 4 ay bir dilekçe yaz demenin çok mu zor olduğunu söyleyip tam odadan çıkarken bana korkak öğretmenden korkundan şikayet edemedin beni mi edeceksin dedi ben de kendisi korkmuyorsa neden bana şikayet ettirmeye çalışıp kendisinin etmediğini söyledim ve kendisinin de bana yalan söylediği için ( yalan konusunda şahidim var) yalancı olduğunu söyledim.Okulda bağıra çağıra çıkıp gittim.Olay haziran ayında oldu ve o gün hemen MEB şikayet ettim soruşturma başladıktan 15 gün sonra Ağustos ayında bana onlara hakaret ettiğim, çocuğun teyzesi olarak hakkım olmadan okul idaresini rahatsız ettiğim gerekçesiyle bağıra çağıra okuldan çıktığımı gösteren okul kamera görüntüleriyle dava açmışlar.

Sorum şu en MEB şikayet ettikten sonra dava açıldığı için bu davayı kazanır mıyım? Şuan adli tatil olduğundan savcılık yürütüyormuş savcılık mı acil bir şekilde karar verir yoksa dava adli tatil bitiminde mi görülür?Avukat tutmam gerekir mi? Adliyede konuşmaya pek izin verilmediğinden avukata ihtiyacım var mı?