Selcuk hukuktan yeni mezun oldum daha diplomamı bile almadan önüme su sekilde bi olay geldi ve okulda aslında hiç bişey ögrenmedigimi farkettim.

2004 yılında muris vefat ediyor. 13 tane miracısi var. Mirascılar arasında mal paylasımında sorun cıkıyor ve miras paylasılamıyor bu arada tarlaları ogullardan birisi 8 yıldır ekiyor. Mirascılardan birisi imza konusunda devamlı problem cıkarıyor bu yüzden paylasılamıyor.

1) 2012 yılında 11 mirascı paylarını en büyük kardeşe satıyor(satmış gibi gösterşyor) bunun ne sebeple yapıldıgını bilmiyorum sadece mirasın paylasılmasına razı olmayan mirascıya engel olarak yapılıyor ama neden hukuki acıklaması nedir?

2) Sonra payını satmayan ve mirasın paylasılmasına izin vermeyen mirascının kendi borcu için terekeye haciz konuluyor. Eger miras paylasılıp en büyük kardeş aldıgı malları mirascılara devrederse hacizli olarak devredilecegini söylüyor ve bu sefer payını satan kişilerde hacizli malı napacaz deyip kendi paylarını istiyorlar.Mirascının kendi borcu için terekeye haciz konulabilir mi? Konuldugunda bu diger mirascıları neden etkiliyor?

3) Payını satan mirascılar miras hakkını almak için ne yapabilir?
Miras paylarını satın alan kişi ile razı olmayan kişi arasında miras ortaklıgı hala devam ediyor mu? Ediyorsa bu mirası paylastırmak için ne yapabilir?

sorularıma cevap alabilirsem cok güzel olacak? Gercekten uygulama cok farklı teorik bilgi uygulama olmadan bir HİÇ.