Öncelikle merhabalar...

Eşime boşanma davası açmak istiyorum, dilekçede yazdırdım..

Özür dilerim biraz uzun olacak ama detaylı bir şekilde yazmak istiyorum. Ben eşimle telefonda tanıştım yani o zamanlar askerdim can sıkıntısında aradım konuştuk geldim askerden nişanlandık evlendik sonuç boşanmak üzereyiz... Ben 26 yaşındayım eşimde 23 yaşında

Nişanlılık dönemin de telefonuna başka bir erkeğin ismini bayan ismi diye kayıt etti ve bunu yakaladım biraz tartakladım.. neyse bu olay bir şekilde tatlıya bağlandı ve biz evlendik. 2 yaşında dünyalar tatlısı bir oğlumuz var. Maşallah gören herkes 5 yaşında mı diye soruyor, Evlendik aradan zaman geçti ve bir kez daha yakaladım mesajlarını fakat bu sefer çalıştığı için bana bayan iş arkadaşının erkek arkadaşına kendi telefonundan mesaj attığını söyledi yine tartışma cıktı aramızda ve aileler araya girerek bir kez daha inandım

Tabi bu zaman zarfı içerisinde bende malesef bir kaç kez onu aldattım, aldatmanın hiç bir zaman savunulacak tarafı yoktur.. Telefonda da görüştüm üstelik buluştum da ama bu zaman zarfında eşimi hiç ihmal etmedim kii zaten sorun biraz da ondan kaynaklanıyor. Bu özel olacak ama cinsel yaşamımız da onu yatağa çağırdığım zaman gelmiyordu evde doğru dürüst yemek yapmazdı sürekli aparafit şeyler yerdik... Zaten çalıştığımız için çocuğumuza da annem bakıyordu..

Gelelim asıl meseleye, en son 16 Haziran 2012 Cumartesi sabah saatlerinde hatta saat 02:46'da daha yatmadık ve tam yatmak üzereydik telefonu çaldı, ne olduğunu sorduğum da telefonun saatini ayarladığını söyledi ve telefonunu istediğim de kapalı olduğunu gördüm hemen açtım telefonunu bir mesaj geldi '' uyku tutmamış tlf dasın '' diye.. kim olduğunu sorduğum da arkadaşı züleyha olduğunu söyledi tabi içime bir kuşku düşmüştü ve üstelik uyumadığını da biliyordu ve eşime sordum bu kızın derdi nedir sana gecenin bir vakti msj atıyor diyerek bilmediğini söyledi ve bende hemen aradım.. karşı taraftan bir erkek sesi geldi tabi evde kıyamet koptu ben o şahsa çok ağır küfürler ettim o kadar çok sinirlendim ki bir anda kendimi kaybederek eşime hem kim olduğunu sordum hemde vurmaya başladım iş o kadar kötü oldu ki oturduğum apartmanı ayağa kaldırdım bağırıp küfür etmekten...

Neyse sabaha doğru biraz yattım sinirimden ama tlf bu arada bende yanımda, biraz özel olacak kusura bakmayın eşimi yine de yanımda yatırdım... Çünkü teni tenime değecek öyle alıştık beraber ona sarılmadan kokusunu hissetmeden uyuyamıyordum.. Sabah oldu bu sefer başka bir bayandan msj geldi, tabi tlfna bayan olarak kaydedilmiş ikinci bir erkek şahış... Hemen numarayı aradım erkek cıktı işte bu filmin koptuğu nokta oldu ve eşime sordum yine tanımıyorum dedi ve bu sefer eşimi öldüresiye dövdüm.. Burnu kırıldı gözü mosmor oldu ve eşimi aldım ilk iş züleyha denen kızı aramakta oldu tabi öğlen sonunda bana itiraf etti msjlaştığını ve arkadaşımın ofisinde tekrar sinirden tartakladım.. Aldığım gibi dayısının yanına götürüp olanları anlattım ve boşanmak istediğimi aynen söyledim... Aynı dakikalarda konuştuğu şahıslardan bir tanesinin bulunduğu haberi geldi hemen kalkıp gittim ve eniştesi olduğunu öğrendiğim bir kişi patronu karşıladılar o kişiyi istediğimi belirttim. Bana önce sakin olmamı şahsın konuştuğunu kabul ettiğini fakat eşimin ona boşandığını söylediği ilettiler o kişiye hakaret ve tehdit ettim ve eğer aralarında bir şey geçti ise ve bunu öğrenirsem başına çok kötü şeylerin geleceğini söyledim yakınlarına ve oradan ayrıldım.. Tabi bu sıra da ikinci konuştuğu kişi hemen numarasını kapattırdı v..... kayıtlı böyle bir numara yoktur diyor.

Akşam oldu hastahaneye götürmüşler ve polis olaya el koymuş doğal olarak kadına şiddetten ki benim de hiç bir zaman tasvip etmediğim olaydır.. Karakola götürülmüş ve eşim benden şikayetçi olmuş haberleri geldi bana, bende hemen bulunduğumuz semtteki karakolu aradım ve hakkım da şikayet olup olmadığını sordum ve hakkım da şikayet olduğunu söylediler.. Hemen ifade vermek üzere karakola geleceğimi beyan ettim ve gittim ifademi verdim aksam 9 saatlerinde savcının karşısına çıktım ve olanları anlattım serbest bırakıldım... Olaylar bunlardan ibaret oldu ve dilimin döndüğü kadarı ile her şeyi anlattım sizlere

Şimdi asıl soracak olduğum soru, çocuğumun durumu ne olacak eşimde bırakmak istemiyor çocuğumuzu bende ki zaten ne olursa olsun asla bırakmam.. Mahkeme çocuğu kime verir ? Sağlam bir avukatla gerekirse iki yada üç avukat tutsam çocuğumun velayetini alabilir miyim ?

Eşim 5 kardeş ve hepsi de bulunduğumuz yere okumak için çok küçük yaşlarda geldiler, söylemek istediğim kendi öz çocuklarına bile bakamayan kayın pederim ve kaynanam nasıl olurda benim çocuğuma bakabilir? Ailesi doğuda bir mezra'da maddi durumlarında iyi değil eğer onlara oğlum onlara verilirse çocuğumun geleceği biter... Tek istediğim çocuğumun sağlıklı bir birey olması..

Lütfen cevaplarınızı bekliyorum ne önerirsiniz ?

Teşekkür ederim
İyi çalışmalar...