+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 18 ileti bulundu.
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation 7 aylık evliyim boşanma davası açtım boşanabilir miyim?

merhaba yeni evli bir erkek bireyim. ekim 2011 ayında evlilik yaptım. eşimin annesi ve erkek kardeşi tarafından evliliğim yıkıldı.
    eşim annesinin ağızına bakıp annesine kalmaya gitti. ilk günlerde haftada 3 gün . sonraki günlerde 10 gün annesinde kaldı. eve
    ugramıyor. telefon ile görüşüyoruz. ben evlilik müessesesi olarak bir erkek olarak ben den ne istedilerse yaptım. kendi evim var.
    eşyaları onların istediği gibi aldım. eşimi annesinden almaya gittiğimde beni tehdit ettiler. annelerine yakın bir ev tutmak için
    beni zorladılar. eşimde annesinin ağızına bakarak evimize gelmedi.sonraki günler eşimi almaya gittiğimde kardeşi beni dövmeye
    kalktı.eşimi bana vermiyor. eşimi aldatmadım. evi rızıksız bırakmadım. eşimi dövmedim. ortada boyle bir sebepte olmayınca
    anladım ki benim üzerimde baskı kurup beni pısırık biri gibi yapmaya çalışıyorlar. eşime evimize kimse karışamaz dedim. o yine
    annesinin yanında olmak istediğini belirrti. eşimin ailesi,benim ailem ve benim eşim ile evimiz aynı şehirde. aynı avrupa
    yakasında.
    Eşim ile aramız çok açıldı. artık evlilik te sevgi saygı kalmadı. babam evlendikten 20 gün sonra trafik kazası geçirdi. kalça kemiği kırıldı.sağ ayağını tutan kemik kalmadı. 1 karış platin takıldı.eşim benim zorum ile ben le beraber hastaneye gitti. sonraki günlerde ne babamı nede bana babamın durumunu sormadı. merak bile etmedi.bende babamın kazasından sonra 1 ay gibi bir zaman geçtikten sonra trafik kazası geçirdim.sol ayağım kırıldı.şimdi iyiyim. ayağım o halde dahi eşim beni bıraktı annesine gitti. ben de ilerleyen günlerde bu evliliğin temelinden yıkıldıgını fark ettim ve
    uzatmak istemediğimi eşimden boşanmak istediğimi belirttim. sonra eşim bana saldırdı. evde ki bazı şeyleri kırdı. eşimin ailesi o
    gece gelip kızı aldılar.eşim bana saldırmadan ailesini çağırmış .herşey planlı onlar için. ben de adli tıp raporu aldım bana
    saldırdığı ile ilgili ve boşanma davası açtım.dilekçem yazıldı mahkemeye verildi. eşimde avukat tutmuş dilekçeye karşılık vermiş.

şimdi benden maddi ve manevi tazminat davası açarak intikam almak istiyor. eşimin yüzünü bile görmek istemiyorum. onun eşyeları çok da bir esyası yok. tabak çanak. yatak odası .bulaşık makinesi.elk süpürge falan. onlar benim evlindiğimiz evde duruyor. gelip alda demedim .oda teklif etmedi.

beni terk etti günlerle ilgili bana saldırdıgı ile ilgili.evliliğimiz kötü gittiği ile ilgili elimde sahitlerim ve raporlarım var. konuyla ilgili
    bu eşim benden ne kadar şey alabilir. bu tazminat olayında neden erkek tarafımı bu kanunlar tutmaz.
    çalıştığım işyeri personel çıkarıyor. beni de ağustos gibi çıkaracaklar. bu kadar terslik varken eşimden bir çırpıda boşanmak
    istiyorum. artık insanlık damarını onda görmüyorum.

sizden başıma gelecek davayla ilgili bilmem gerekenleri yorumlamınızı rica ediyorum.

Hukuki NET Güncel Haber

7 aylık evliyim boşanma davası açtım boşanabilir miyim? konulu yargıtay kararı ara
    7 aylık evliyim boşanma davası açtım boşanabilir miyim? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İzmir
    İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: ekim 2011 de evlendim 7 aylık evliyim boşanma davası açtım.boşanabilirmiyim.

Öncelikle geçmiş olsun. Eşinizin size saldırdığını ve adli tıp raporu aldığınızı söylemişsiniz. Rapor aldığınıza göre ben, bu saldırının fiziksel saldırı niteliğini taşıdığını anladım. Bu durumda eşiniz kusurlu sayılacaktır ve sizden tazminat talep edemeyecektir. Ancak bu durum, sizin boşanma davasını neye dayanarak açtığınıza göre de değişim gösterebilir. Bir de eşinizin avukat tuttuğunu ve dilekçe ile karşılık verdiğini söylemişsiniz. Eşiniz boşanmayı kabul etmiş olsa da, evliliğinizin 1 yılı dolmadan anlaşmalı boşanma şansınız bulunmamaktadır. Biraz daha detaylı anlatabilirseniz, daha rahat yardımcı olabiliriz diye düşünüyorum.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: ekim 2011 de evlendim 7 aylık evliyim boşanma davası açtım.boşanabilirmiyim.

ilginiz için teşekkür ederim. eşime boşanmak istediğimi . ailenin yaptıkları ile huzurumuzun kaçtını. aramızdaki sevgi saygı hatırlanabilir olarak kalacak şekilde anlaşarak boşanmak istiyorum dedim. önce tamam dedi. sonra kafasında bir iki şalter attı. annesini aradı. beni annesiyle konuşturdu. o ara annesi babası erkek kardeşi yola çıkmışlar. eşim evde kırılabilecek vazoları parfüm şişelerini şampuan ları aldı yere attı. sonra mutfak kısmına yölendi. ordaki şeyleri kırmasın diye karşısında durdum. bana çıldırır gibi osmanlı tokatları attı. yüzüm şişti. ellerimi kulaklarımakoydum .o ara ben tırnakları ile kavradı. elimin üzerindeki derileri parçaladı. boynumda 7 tane deri yırtılmasına sebep verdi. annesi babası erkek kardeşi geldi. kızlarını aldılar.kızlarına evden eşyalarını topla gidiyorsun dediler. bana tazminat davasını açacaklarını ve evdeki eşyeları alıp eşkiciye vereceklerini (benim eşyalarıma zarar verecek şekilde eskici ye vereceğini söylüyor.) söylediler.eşim evi terk etti. ben de 155 aradım.o beni karakola orasıda aşayişe gönderdi. sonra beni devlet hastanesi .savcılık ali tıp olmak üzere beni yönlendirdiler. 2 gün sonra da avukat tuttum.
    bende adli tıp raporu darp raporu aldım. bu konu ile ilgili savcılık ayrı bir mahkeme açtı. eylül 2012 de duruşmamış var.4 ay beni korumaya almış mahkeme.4 ay içinde bana eşim saldırırsa hakkında işlem yapılacakmış.

avukatım mahkemeyi evlilik birliğini yıkıması.şiddetli geçimsizlik diye açtı.

ben eşimden boşanmak istiyorum. ailesi ile ben yaşayamam. ben etrafımda iyi huylu ,nazik terbiyeli biri olarak biliniyorum. böyle bir yapının karşısına eşim gibi biri gelince altüst oldum. mahkeme ne kadar sürer se sürsün eşim ile aynı ortamda olmak istemiyorum.

bana aldıklarının faturalarını yada sözleşme kagıtlarını bulmaya çalıştım. ibraz ettim. şu an halen borcum var. bulabildiğim kadar cektiğim kredileri , borçları belgelemeye çalıştım.

benim bacağım kırık iken benim yanım da durmayıp annesine gittiği zamanlarda evde olmadıgına dair yakın komşularım şahitlik yapacak. benim nikah şahidim en iyi dosttum.aynı zamanda apartman komşum. olayların çoğunu biliyor ve benim çektiğim sıkıntıları gördü. şahitlik yapacak bu kişilerin benim hakkımdaki yorumları mahkeme de bana artı puan kazandırırmı.

ben mahkeme ne kadar sürsede eşimin benden bir şey koparmasını istemiyorum. çünkü düğünden önce ve sonraki tüm altınlar paralar zaten eşimde.dava dilekçesine şey yazmış. eşim benim maaşımı alıyor bana vermiyordu. yemin billah. eğer bana yardım etseydi zamanın da boşanmak konusunda bu kadar ısrarcı olmazdım. hem yardım etmediği gibi bana da iftira atıyor. ben kendi yağımda kavruldum. o kadar borcun harcın için de oldugum halde bana yardım etmedi. benim kendi borçlarım var. dedi.
    Konu braveman81 tarafından (20-05-2012 Saat 17:08:54 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İzmir
    İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Avukatınız davayı evlilik birliğinin temelinden sarsılmasına dayanarak açmış fakat benim bu konuda söyleyeceğim 2 şey var. Birincisi bu sebeple açılan boşanma davalarında hakimin takdir yetkisi oldukça geniştir. Yani hakim size "siz daha yeni evlisiniz, bu gibi olaylar her evlilikte olur" da diyebilir, boşanma değil belli bir süre ayrılık kararı da verebilir, boşanma kararı da verebilir. Hakim tanık beyanlarından ve tarafların beyanlarından bu evlilik birliğinin temelinin gerçekten sarsılıp sarsılmadığını saptamaya çalışacaktır. İkincisi de, eşinizin tazminat talebinden bahsetmiştiniz. Evlilik birliğinin temelinden sarsılmasına dayanılarak açılan davalarda kusur daha öz önem taşır, önemli olan ortak hayatın çekilmez olup olmadığıdır. Hakim genel olarak evliliğinize bakacağı için, eşinizin de getireceği olası tanıklar, eşinizin sizi daha kusurlu göstermesini sağlayabilir. Benim fikrimi sorarsanız, "hayata kast, pek kötü ve onur kırıcı davranış"a dayanarak dava açmanız daha iyi olurdu. Çünkü bu sebeple açılan davalarda hakim evliliğinizin genel ilerleyişinden çok o davranışın işlenip işlenmediği ile ilgilenecektir. Ayrıca da bu davada sizin kusurlu sayılabilme ihtimaliniz de kalmayacaktır. Dahası bu "pek kötü ve onur kırıcı" davranışından dolayı siz, eşinizden tazminat talep edebileceksiniz. Avukatınızla bu konuda bir görüşme yapmanızı tavsiye ederim.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

teşekkürler. avukatım ile görüşüp konuyu bu şekilde anlatayım. haklı iken haksız duruma düşmek istemem. ilerleyen günlerde sorunlarım ile ilgili tekrar buraya yazmaya çalışırım. tekrar teşekkür ederim.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

telefonum yere düştüğü için içindeki bir çok veriye ulaşamıyorum. hafıza kartım bozuldu. yeni bir hafıza karttı almıştım. eşimin bana attıgı mesajlarda onemli ayrıntılar vardı diye hatırlıyorum. bunları delil olarak kullanmak istiyorum. türkcell bu kayıtları tutuyormu. tutuyorsa kaç aylık bir dönemdeki mesajları alabilirim. avukatım bana diyorki türkcell yada başka operator kayıtları sadece tarih ve saat olarak saklıyor diyor. mesaj içeriğini saklamıyor diye söyledi.

durum tam olarak nedir. ben 5 yıl boyunca mesajlar saklanıyor diye biliyorum. eşimin bu bana atılan mesaj larını nasıl delil olarak kullanabilirim.

bir de sormak istediğim bir durum var. sitede boşanma ile ilgili bir çok konu okudum. hakim bu boşanma durumlarında nasıl oluyorda hemen erkeğe tazminat cezası veriyor. iki birey de çalışıyor. niye erkek tazminat ödüyor.

bir de kafama takılan mevzu. benim çalıştığım yerin bizi çıkarma durumu var. ben işsiz kaldığımda bana tazminat öde derlerse. olmayan parayı nasıl bulup buluşturacam da verecem . süreç nasıl işliyor.

Nerede
    İzmir
    İletiler
    199
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Senin bir kusurun yok , sen tazminat falan ödemezsin.. İş ki nafaka ödememeye bak..Ama bu imkansız gibi birşey nafaka Allah ın emri gibi birşey kaçarın yok..Bence tazminat ödemezsin bu kadar kısa süreli evliliklerde çocuk oyuncağına çevirilmediği sürece tazminat ödendiğini hiç duymadım.

Tabi anlattıklarınızın doğruluna hakim kararı vereceği için , biz ne desek boş.Telefonunuza gelince bu işten anlayan birilerine giderseniz o mesajları metin olarak çıkartırlar ama bu telefondaki veri olmaktan çıkar.Keşke telefonu çarpmadan bi düşünseydiniz.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Telefon içinden mesajların kurtarılması imkansız. içindeki hafıza kartı zarar gördü. ki elektronik te verilerin üzerine başka veri yazıldımı bilgiler zaten gider kurtarılmaz. bilgisayar parçası olsa harrddisk üzerinden bilgiler kurtarılır. mantıgı daha kolay.
    benim kastım türkcell bu mesajları tutuyor diye biliyorum. turkcell de bu durum nasıl öğrenilebilir. türkcell söylemiyor.

birde bu boşanma davalarında hakimler fazla bu olaya değer vermiyor kanısındayım. o kadar delil sunulurken yine de kusursuz kişiye kusur bulunup nafaka ödettiriliyorsa hukuk burda taraflı duruyor .

beni defalarca terk etmeye çalışan bir eşim vardı. nikahımızdan son zamanlarımıza kadar hep evi terk edip gitmeler. annesinde gidip kalmalar.benim babam çok hasta . ciğerlerinde kitle var. çok büyümüş ve ameliyat şansıda yok. böyle bir sağlık problemide kapıda .adam her gün eriyor gözümün önünde . hastane paraları havalarda uçuyor. bu olayları da mahkeme sunmaya çalışacam. uğraştığım bu durumların da davam da bana artı puan kazandırırmı. eşim olacak kişi ve ailesi kızı evimden alıp gittiklerinden beri .kimse benim ailemin yanına gelip bu evliliği kurtaralım. başında kötü başladı. sonu böyle bitmesin diye gelip yada telefon açıp konuşmadılar. çok kibirliler . kibir de şeytandandır. benim gözümde onlar da böyle

Nerede
    İzmir
    İletiler
    199
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kalbin hastalıklarından biri de kibirdir. Kibir; hak ve hakikati kabul etmeyip, kendisini yüksek görmek, başkalarının fevkinde sanmaktır.

Kibrin sebebi, cehalettir ve muhakeme noksanlığıdır. Halık-ı Azim’in kudret ve azametini düşünen ve bilen bir insan, katiyen kibir ve gurur hastalığına düşmez.
    ..........

Hukukun taraflı durmasını kimileri pozitif ayrımcılık olarak nitelendirsede bende sizin gibi pozitiflik değil hukuk açısından negatif bir eylem olduğu görüşündeyim.Haklıyı haksızı ayırmadan hop bağla nafakayı,neymiş yoksulluğa düşüyormuş..Kız tarafının ailesi milyardolar zengini olsa nafaka talep edildi mi kaçarı yok nafakayı bağlıyor hakim..Yasalar böyle söylüyorsa hakim ben ne yapayım diyorsa hakim de haklı tabi.Sizi defalarca terketmeye çalıştığına hakimi ikna etmeyi başarırsanız hakim sizin açınızdan daha olumlu bir karar verebilir.Ben bugüne kadar nafaka isteyipte alamayan bir kadın görmedim.Bunu da belirteyim.

Babanız için üzüldüm.Allah acil şifalar versin.Sizlere de sabır ve kolaylıklar.Umarım sağlığına kavuşur.
    Konu sedat35 tarafından (05-06-2012 Saat 12:11:18 ) de değiştirilmiştir. Sebep: Yanlış bilgi düzeltildi

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    176
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Operatör kayıtları ile ilgili benim bildiğim ise telefon görüşme trafiği ve yazılı halde gönderildiği için mesaj içeriği text halde savcılık kanalıyla alınabiliyor diye biliyorum.Bu kayıtlar için özel bir işlem yapılmıyor, zaten size gelen yazılı datayı başka bir yöne gönderiyorsunuz, konuşmada ses datasının taşınması sırasında datanın kayıt edilmesi gerekiyorki bu çok meşakatli ve maliyetli bir iş olduğu için yapılmıyor ses datasının disk üzerinde kapladığı alanı kontrol etmek ve saklamak zorluğu nedeniyle bundan kaçınılıyor ama mesaj konusunda kendilerine yazılı halde gelen datanın içeriğini rahat bir şekilde verebilirler.Konuşma ve mesajlaşmanın ayrı fiyatlandırıldığını uzun içeriğe sahip mesajların bölünerek karşı tarafa aktarıldığını göz önüne alırsak içersindeki karakter sayısını ve türünü bilen bir yapının bunu olduğu gibi muhafaza etmediğini düşünmek bana göre yanlış , uğraşmak istemedikleri için bu tarz bir dayatmayla bu isteklerin önüne geçilmek istiyorlar.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

evlendikten kac ay sonra boşanabilir

Kac aylıkken bosanabılırım

evlendikten kaç ay sonra boşanma davası açılır

17 yaşında ve evliyim

7 aylık evliyim boşanmak istiyorum

1 yıllık evliyim cocuk yok bosanmak istiyoruz

yeni evliyiz boşanmak istiyorum

iki aylık evliyim boşanmak istiyorum

6 aylık evliyim boşanmak istiyorum