Arkadaşlar MEB Taşra teşkilatı lojmanlarına başvurdum 10 kişilik sıralamada puanım 53 puan sıralamada 3 olmam gerekirken eğitim ögretim dışı memur oldugum için 10 oldum öncelik öğretmenlerinmiş oysa

KAMU KONUTLARI YÖNETMELİĞİ
Sıra Tahsisli Konutların Tahsis Şekli

Madde 9 – Sıra tahsisli konutlar, Yönetmeliğe ekli (4) sayılı puanlama cetveli esas alınarak konut dağıtım komisyonunca hak sahiplerine tahsis edilir. Hak sahiplerinin puanlarının eşit olması halinde, hizmet süresi fazla olana, hizmet süresi de eşit ise, yetkili ev dağıtım komisyonunca ad çekme yoluyla, konut tahsis edilir.

burada puanlama sisteminden bahsedilmiş Komisyona itiraz etmeme ragmen bana aşagıdaki gerekçe sunulmuştur.

Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğünün 05/11/2010 tarih ve 17454 “Kamu konutları tahsisi” konulu yazılarında; “2946 Sayılı Kamu Konutları Kanun'un 3'üncü maddesi ile kamu konutlarının türleri ve tahsisleri belirlenmiştir.

Millî Eğitim Bakanlığı Taşra Teşkilatı Personeline Tahsis Edilen Kamu Konutlarına İlişkin Uygulama Yönergesinin 7'nci maddesi ile konutların öncelikle ait oldukları okul ve kurum personeline tahsis edileceği belirtilmiş; aynı Yönerge'nin 1l'inci maddesinin 6'ncı fıkrasında "Okullardaki konut dağıtımında öncelik eğitim- öğretim hizmetleri sınıfı personeline verilir. Yönerge'nin 5'inci maddesinin (a) bendi dışında kalan eğitim-öğretim sınıfı personeline tahsisten sonra, gerek görev tahsisli kategoride, gerekse sıra tahsisli kategoride boş konut kaldığı takdirde diğer hizmet sınıfı personeline sıra çizelgesi esas alınarak tahsis edilecektir." hükmü yer almıştır.

İnternete bu konuda araştırmam sonucu:

MAHKEME KARARI (tam metni burada yazılı: http://www.memurlar.net/haber/130712/)

Konuya ilişkin olarak, Çorum İdare Mahkemesi, sıra tahsisli konutlarda bir kamu görevlisi ve personel olan öğretmene öncelik tanınmasını "Normlar hiyerarşisine göre kanundan sonra gelen yönetmelik, yönerge gibi düzenlemelerin ancak kanunda verilmiş olan hakkın kullanılmasının açıklanması ile ilgili olacağı, bu metinlerde kanun ile verilmiş olan hakkı genişletici veya daraltıcı mahiyette hükümlere yer verilemeyeceği hukukun genel ilkelerindendir." demek suretiyle kanuna aykırı bulmuştur.

Şimdi sizlerden bu konu hakkında uzman görüşlerinizi istiyorum. mahkemeye başvuracam kazanma şansım varmıdır dava çok sürermi