İyi günler,

Bundan yaklaşık olarak üç ay önce bir operatör şirketine taahhütlü olarak cihaz almak için başvurdum. Başvurumun sonucunda da sözleşmemi imzalayarak cihazımı teslim aldım. İlk sorum ise sözleşmeyi imzalarken sadece en son sayfasını imzaladım. Sözleşmeyle alakalı yükümlülüğüm tamamı kadar mıdır? Yoksa sadece imzaladığım sayfa kadarıyla mı sorumluyum dur? İkinci sorum ise sözleşme de sözleşmenin iptal olmasına neden olacak bir kaç olayla birlikte bilindiği üzere faturaların düzenli ödenmediği takdirde de sözleşmenin iptal edileceği tarzında bir hüküm bulunmakta. Maddi zorluklar nedeniyle iki ay üst üste faturamı ödeyemedim ve kontratımın iptal edildiğini öğrendim. Bu konu ile ilgili sorum ise T.K.H.K'nun 6/A maddesine göre bana 1 hafta süreyle muacceliyet uyarısı yapmaları gerekmez mi? Müşteri hizmetleriyle görüştükten sonra bu konu ile ilgili olarak bana verilen bilgide ise zaten beni son ödeme tarihinden sonra 1 hafta kadar beklendiğini iptal edilmesiyle ilgili bilgi verilmesi zorunluluğunun olmadığını zaten gerekli maddelerin sözleşmeniz de yer aldığını ve sizin bunu kabul ettiğinizi belirtir denilmiştir. 2 soru hakkındaki düşüncelerini paylaşırsanız çok memnun olurum. Teşekkürler.