Biz 3 yıllık evli bir çiftiz. Ancak geçen yıl Eşimin önceki evliliğinden olan kızı yüzünden çok fazla sorun yaşadık, ben bebeğimi düşürdüm ve boşandık. Severek ve anlaşmalı bir boşanma oldu. Ayrı iken tekrar görüşmeye başladık hamile kaldım ve hamileliğimin 6. ayında yeniden evlendik herşey yolunda idi, kızımı amerikada doğurmaya karar verdik geleceği için iyi bir yatırım olacaktı. doğum için amerikaya gittim doğuma eşimde yetişti 1,5 ay sonra beraber eve geri döndük, Amerikaya gelen adam başka biriydi değişmişti uzaktı saldırgandı aynı 1 sene önce boşandığım adamdı !! Bebeğimize alışamadı ne beni nede bebeğimi gözü görmüyordu aklı diğer kızındaydı ona karşı korkunç vicdan azabı duyuyordu ,o yüzden yeni doğmuş bir bebeği resmen cezanlandırdı sevmedi, kucaklamadı. Bununla birlikte tartışmalarımız arttı eve geri döndükten birkaç hafta sonra bana hiç sormadan, danışmadan eski eşiyle istanbulda yaşayan kızını manisaya yanımıza getirdi bundan sonra bizimle yaşayacak dedi , çocuk ertesi gün okula başladı. Eşim bunları zaten uzun zamandır planlamış ki herşey kolayca işliyordu. Birden kayınvaliden eşime araba aldı , kızının kolej masrafları verdi, hep birlikte biz yokumuşuz ve değersimişiz gibi bir yaşam sürmeye başladılar.

Eşim hem beni hem bebeğimi doğumla birlikte dışladı ben bunları taşımaya çalışırken üstünede beni hiç sevmeyen , daha önce düşük yapmama sebep olan boşanmamızı sağlayan, psikolojisi bozuk (aynı zamanda suçsuz olan) kızını benim hayatımın içine soktu.

Ben eşimden soğudum, bebeğimide sahiplenememesi zoruma gidiyor ve bu şartlar altında onlarla hayatıma devam etmek istemiyorum. Kızımın velayeti almakla tehdit ediyor, şu an çalışamayacağım için kızımı alıp amerikada ailemin yanında 1 yıl kadar kalıp ,mirasla ilgili elime geçecek yüklü miktar paramın gelmesini orada ailemin yanında geçirmek istiyorum.niyetim kesinlikle orada yaşamak kaçmak değil 3 aylık olan bebeğimle en doğru yaşam şekli ailemin yanı olduğu için oraya gideceğim.

Ancak biliyorum ki hakkımda çocuk kaçırma ile ilgili suç duyurusunda bulunacak, eğer yaparsa bunun bana yaptırımı ne olur ? üvey kızımızla yaşamak mecburiyetim nedir ? bebeğe zarar verebileceğinden şüpheliyim aynı ortamda bulunmasını istemiyorum.

Nasıl bir yol izlemem gerekir ne kendimi ne de bebeğimi zora sokmam istemiyorum yardımlarınızı rica ederim.