Öncelikle merhabalar ,
inanın şu an ne kadar büyük bir utançla bu soruyu soracağımı hissedemiyorsunuzdur , inşallah böyle bir utançlada karşılaşmazsınız .

2009 yılında ben 17 yaşındayken o zaman ki yaşını 17 bildiğim fakat kimlikte olay tarihinde 15 yaşını doldurmaya 1 hafta kalmış kız arkadaşımla yaşanan bir cinsel istismar davasında karakol ifade sonrası , savcının isteği doğrultusunda direk tutuklandım ve cezaevine yollandım . 4 ay cezaevinde yattıktan sonra tahliye edildim , 2010 yılının kasım ayında 4 yıl 5 ay 10 gün ceza verildi , bizde cezayı temhiz etmek amacıyla yargıtaya yolladık ve dosya 2011 mart ayında yargıtaya ulaştı . Taa ki 3 gün öncesine kadar uyap üzerinden dosyayı sorguladığımda dosya durumu : arşivde olarak gözüküyordu . Fakat dün tekrar bir bakayım dedim , dosya durumu : incelemeye alınmış olarak gözüktü .

Not : Çocuk ağır cezada yargılanadım .

Bu durumlara bakarak cezanın onanma oranı nedir ?

Ceza dosyam incelemedeyken benim yurtdışına çıkmam gibi bir konu söz konusu olabilir mi ?

Eğer cezam onanırsa cezanın ne kadarını yatacağım ?

Ben bu cezanın tam olarak kaç yılını kapalı cezaevinde , kaç yılını açık cezaevinde yatacağım ?

Şimdiden ilgilenen hukukçulara teşekkürlerimi iletiyorum , inanın bu yazıyı buraya yazmak en az mahkemede yargılanmak kadar ağırdı benim için .