Sayın İlgili,
2009 ta Tokiden taksitle 3+1(130m2,yeni bina) daire aldım. Merkezi yakıt sistemi(kiracı olmadığı zaman ev sahibi ödemek zorunda) ve aylık aidat yüksek olması sebebiyle 2010 yılında aylık 200tl ye kiraya verdim.Kira kontratı imzaladık. Fakat kiracıyla, Toki o bölgeye yeni kurulduğu için şimdilik kiranın düşük olduğunu, yıllık artışın o bölgenin durumuna göre belirleneceğini söyledim.2011 şubatında 250tl anlaştık,fakat kira kontratı yenilemedik. 2012 şubatı geçtikten sonra bölgede artık, elk,su,yol, ulaşım aracı,alışveriş,okul gibi ihtiyaçlar giderilmiş durumda olduğundan bölgedeki dairelerin aylık kiranın 400-500tl arası olduğunu öğrendim, Kiracıya durumu anlattım, fakat hiç artırma taraftarı değil. Kiracı kirasını düzenli bir şekilde ödemiyor,kirayı her seberinde hatırlatarak ancak o şekilde bankaya yatırıyor.Ayrıca yakıt giderlerini düzensiz yatırdığından dolayı geçikme cezası, 2011 yakıt mahsuplaşma 160tl ödenmemiş.
Sorunum, sürekli düşük kirayla oturmak isteyen, düzensiz kira ödeyen bu kiracıdan nasıl kurtulabilirim.