İstanbul Beşiktaş'ta bir tekel dükkanı işletiyorum. Dükkanımı 30.05.2010 tarihinde eski kiracısıyla anlaşarak devir aldım. Dükkan sahibiyle aynı tarihte 30.05.2010 tarihinde kira sözleşmesi yaptım ve sözleşmeye sadece kira yıllık tefe-tüfe oranı kadar artar diye bir madde ekledim. 22 aydır kiramı bankaya her ayın 5'inde olmak üzere düzenli olarak yatırıyorum ve dekontlarımı muhasebecim aracılığıyla arşivliyorum.
Ancak dükkan sahibim bugun tarihli (09 Mart 2012) noter tastikli bir yazı ile " Binayı bir inşaat şirketine kat karşılığı" sattıgını ve benim kontrat bitim tarihinde (30.05.2010) dükkanımı boş olarak ona teslim etmemi talep etmektedir. Bina üç katlı olup diğer iki kat mesken olarak kullanılmakta ve içlerinde iki kiracı daha bulunmaktadır.

Burası ticarethane olduğu için bir takım yükümlülüklerin altına girmiş bulunmaktayım ve bahsedilen tarihte tahliye olmam durumumda büyük maddi zarara uğrayacağım.

Nasıl bir yol izlemem gerektiği hakkında bilgilendirilmek istiyorum. Çünkü bu konu hakkında herkes farklı bir şeyler anlatıyor. Teşekkür ederim.