Herkese merhabalar,

Dün, gözümdeki kist nedeniyle büyük sayılmayacak bir operasyon geçirdim ve doktorum bana -istemememe rağmen- 6 günlük rapor verdi.
Normalde bu operasyonu geçirenler daha kısa sürede(1-2 günde) işe dönebiliyor; fakat benim çalıştığım yer hastane laboratuvarı ve dolayısıyla tekrardan enfeksiyon kapma riskim yüksek. Ayrıca gözümdeki kist de normale göre biraz büyükçe olduğu için, her ne kadar operasyon başarılı geçse de henüz tam iyileşmedim.
Kimin ne işine yarar bilmem ama bir de şunu belirteyim: gözümdeki bu kitle aynı hastanede staj yaptığım dönemde başladı ve çalıştığım hastanenin göz doktoru bu kitlenin kiste dönüşmesine mani olamadı ve sürekli operasyonu kendisinin yapacağına söz vermesine rağmen bir türlü işe yanaşmadı ve ben baya bi süre o şekilde o hastanede çalıştım.

Çalıştığım yerde çok yeniyim, staj süresini hesaba katmazsak sigorta girişim yapılalı 1 ay oldu ve ilk maaşımı 15 gün önce aldım. Aslında işyerim, bu tip durumlarda pek sorun çıkartan bir yer değil ama son günlerde biraz karışık; ardarda gelen istifalar ve çalışanların sağlık problemleri nedeniyle aldıkları izinler sonrası kabak benim başıma patlayabilir. Patron bu gibi durumlarda keyfi ve fevri hareket edebilme potansiyeline sahip ve zaten yıldızımız çok da barışmadığı ve pek de vazgeçilmez bi eleman olmadığım için durumumu suistimal ettiğimi düşünüp beni gözden çıkarabilir diye endişe ediyorum.

Aslında ameliyat olduğum için nerdeyse kendimi suçlu hissedecek noktaya gelmem berbat bir şey ve hilesiz hurdasız alınmış kapı gibi doktor raporum elimdeyken fazla endişe etmek yersiz geliyor ama bir yandan da halihazırdaki işyerimden görece memnun olduğum için başıma da bişey gelsin istemiyorum.

Size sorum; eğer beni işten çıkaracak olurlarsa, bunun anlattığım koşullar çerçevesinde yasal bi dayanağı var mıdır, varsa nedir?
Şimdiden teşekkürler..