Avea'dan adımıza olan 2 adet gsm hattını iptal ettirdim. Daha sonra adımıza çıkan iki adet fatura olmuş. Fakat bununla ilgili olarak avea veya hukuk servisi tarafından tarafımıza ait fatura olduğu veya borcumuzun olduğu hiç bir şekilde yazı, sözlü, e-posta ve tebligat olarak bildirilmeden 3 ay sonra tarafımıza İlamsız Takiplerde Ödeme Emri ( İcra Dairesi) gönderildi. Konuyla ilgili olarak Avea'nın hukuk servisini aradım ve 2 adet faturamızı ve faizini ödemeyi kabul ediyorum. Fakat ekstadan çıkan vek. ücreti vb. harçlar altında fazladan 220 TL ödeme isteniyor bunu ödemek istemediğimi belirttim. Öncelikle ilamsız takiplerde ödeme emri gönderilmeden önce yasal olarak ödeme bildirimi veya tebligat gönderilmesi gerekmez mi? Borçlu olan kişiye direk olarak İcra kağıdı gönderilmeden borcunu ödemesi için bildirim gerekmez mi ? İtiraz etmem halinde haklı mı olurum , haksız duruma düşüp iş uzayınca çıkan kararlar aleyhime mi olur ? Tüketici mahkemesine başvuru yapsam veya itiraz dilekçesi ile başvuru yapsam ekstradan istenen vek. ücretinden kurtulur muyum ?

Saygılarımla,