Merhaba.Konuları okumaya çalıştım ama benzer bir konu göremediğim için yeni konu açtım .Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...
Ben 40 yaşındayım.16 yıllık öğretmenim. 18 yaşını doldurmuş kızım ve 9 yaşında oğlum var.03/10/2011 tarihinde eşime boşanma davası açtım.Avukatım yok.Çünkü eşim anlaşmayı kabul etmişti.Ancak benim ciddi olduğumu anlayınca'' Davayı erteleyelim.Haziranda olsun .Kızımız sınava hazırlanıyor.'' diye inandırıcı olmayan bir bahane öne sürdü.Zira ben kızım 10 günlük iken kendisinden fiziksel şiddet görmeye başladım.Kızım babasının beni darp etmesine defalarca şahit oldu.Keza çok kez ayrılmak istedim .Ancak kızımı almakla tehtid etti.Askere gidip geldiğinde düzeldi sandım.Ve oğlum oldu.Psikolojik,fiziksel,ekonomik,cinsel her tür şiddeti yaşattı.Kızım geçen yıl sınavda başarısız oldu.Geçen yıl Şubat ayında beni arabada darp etti Kaçamadım.2 hafta okula gidemedim.Aile hekimim darp raporu alın dedi.Gittiğimde bir polis gözümdeki morluğu görünce pis pis sırıtarak''SENİ KOCAN MI DÖVDÜ BÖYLE?''dedi.Yanımda oğlum vardı.Korktum kaçtım.Eşim beni böyle korkak bir insana dönüştürdü.Cesaretimi toplamak için Hazirana kadar beklemeye karar verdim.Açtığım dava düşer diyordum.Ama 6 Şubat ta ön inceleme duruşmasına karar verilmiş.Çocuklarım boşanma olayını içselleştirdiler.Dava açmadan önce çocuklarımla oturup konuşmuştum.Ne dersiniz?diye sormuştum .Kızım yıllardır boşanmam için yalvarıyordu adeta .Oğlum ise ''Ben hakime(Babam bizi 15 gün mor gözlü anne ile yaşatarak psikolojimizi bozdu)derim.''diyerek beni şaşırttı.Demek ki oğlum da boşanma olayını kurgulamış,hatta hayal dünyasında hakim ile bile konuşmuş.
Sorunum ön inceleme duruşmasında neler istenir?
Eşimin geleceğini düşünmüyorum.Gelmezse ne değişir?
Çocukların şahitliği geçerli midir?
Çok uzun oldu sabrınıza,ilginize teşekkürler...