öncelikle böyle bir site için teşekkürler.karışık olan bir davamız var kısaca özetleyecek olursam. ileri tarih teslim ve 12 ay senet ödemeli olarak aldığım 11.000 bedelli 3 takım mobilya
1. gelmesi gereken tarihten 1 ay sonra gönderilmiştir
2. özel üretim ve değişikler üzerine sözleşme yapılmış olmasına karşılık firma teşhir ürünü ve çok sayıda kırık çizik olan ürün göndermiştir
3. 3 takım mobilya aldığımız halde 2 takımı gönderilmiştir.
4. kendilerine ödediğimiz senetlerin 2 tanesi gönderilmemiştir
bu ayıplardan ötürü geri iade ve paramızın geri ödenmesini talep ederek firmayla anlaşmaya gitmek üzere 1 ay yasal süremizi bekleyip olumlu cevap alamadığımızdan. adana tüketici mahkemesine davamızı açmış bulunuyoruz.
malların elimize geçme tarihinden sonra sadece ihtarname sürecinde 1 senet ödeyip dava açtiğımız andan itibaren ödemeyi bırakıp senetlere tedbir istedik.
faturamız olmadığı için mahkemenin 2 celsesine kadar firmanın bulunduğu bursa ilindeki vergi dairesine verdiğimiz dilekçe karşılığında faturamız kestirtilip tarafımıza yollanmış ve 2. mahkememizde ödemediğimiz ve ödediğimiz fakat gönderilmemiş senetler için tedbir isteğimiz kaydedilip. defter işleri göz önünde bulundurularak 3. celsemiz 06.03.2012 tarihine verilmiştir.
sıkıntımız ise bugün öğrenmiş olduğumuz üzere ürün aldığımız firma senetlerimizi başka firmaya vermiş olup ödediğimiz ve ödemediğimiz senetlere karşın icra takibi başlatılarak 4.300 lira borç 5.200 lira olarak dava edilmiş üzereyiz.ve senet tutarı gelmeyen ürünleri denk rakamdır. ödenme dekontlarımızın hepsi mahkeme kayıtlarında bulunmaktadır.
şuan nasıl bir yol izlememiz gerektiğini merak ediyorum.
sonuç itibariyle tedbir isteğimiz ilk dava sürecinden bu yana kayıtlı olup fatura gelim tarihinden itibaren işleme alınmıştır. zaten bu borcu kabul etmiyor ve firmayla davalıyız.
bu durumda senede itiraz mı etmeliyiz yoksa mart ayındaki 3. davamızı bekleyip itiraz kararına kadar beklemelimiyiz. şuan itibariyle ödemek gibi bir durumu kabul etmemekteyiz yeni evliyiz ve maduriyetimizden ötürü 2. kez eşya almak zorunda kalmış bulunmaktayız.
yanlış bir adım atıp haklı iken haksız duruma düşmekten korkmaktayım
saygılarımla