Ben başımdan geçen olayı anlatarak konu ile ilgili ve bilgili arkadaşlardan yardım etmelerini istiyorum..Ben bir arkadaşımdan 8 ay kadar önce 10.000 tl para aldım ve kendisine 6 aylık süre ile 1500 tl olmak üzere faiz vermeyi kabul ettim, 6 ay sonrada ana parayı çek olarak verecektim. Arkadaşıma güvendim ve 6 ay sonrasına 20 000 tl lik senet istedi, bende verdim. Ancak arkadaş polis memuru olduğu için senedin alıcı kısmına bana isim yazmamamı istedi, bende güvendiğim için kabul ettim, her ay 1500 lira düzenli olarak bazen nakit, bazen kredi kartı, son 2 ayınıda çek olarak ödedim, altıncı ayda ana parayı çek olarak verecektim ama 15 gün sonra verebileceğimi söyledim, ancak çok güvendiğim arkadaş benim verdiğim senedi alıcı kısmına başka tanımadığım bir isim yazarak avukata vermiş, avukat yanındaki elaman beni aradı, onlara olayı anlattım ama beni dinlemeden 'biz senedi biliriz,ödemezsen eve hacize gelirim' diye tehdit etti. Derken bir gün ben evde yokken evin kapısını açarak hacze gelmişler. Ben il dışında olduğum için hastanede çalışan eşimi komşular aramışlar, eşim apar topar işyerinden kısa süreli izin alıp eve gelmiş, ben avukatı bürosundan aradım ve il dışında olduğumu, 1 ay müsade etmesini istedim, avukat kabul etmedi, zaten eve gelen avukat değil yanındaki elamanmış, icra memuru ve avukat elamanı eşimi evdeki eşyaları götürmekle tehdit etmişler, eşim komşulara rezil olmayayım diye ne yapabilirim diye sorunca, kendisine maaşımla öderim dersen imzanı alırız, eşyalar kalır demişler, eşimde bana güvenip borcumu ödeyeceğimi bildiği için evrağın ne olduğunu okumadan imzalamış,çünkü hastane acil serviste görevli hemşire olduğundan kısa süreli izin alıp gelmiş ve telaşla hiç bir yazıyı okumayıp görevlilerin beyaanına göre imzalamış ve hemen geri dönmüş,aradan bir ay süre geçti ve ben alacaklarımı alamadığım için borcumu ödeyemedim, bu arada avukat eşimi telefonla arayarak, maaşının hepsine haciz yazısı koydurup kurumuna gönderdiğini ve borç bitinceye kadar maaş alamayacağını söylemiş, derken 3 gün sonra aynı şekilde kurumuna yazı gelmiş, eşimi idareden çağırıp yazıyı okutmuşlar, maaşı, alacağı döner sermaye, ek ödeme ne varsa kesilmesi şeklinde yazı gönderilmiş, eşim tabi ilk defa böyle bir olayla karşılaşınca ne olduğunu siz tahmin ediniz... Konum bira uzun oldu ama ayrıntılı anlatmayı tercih ettim..Şimdi ben ne yapabilirim, önce polis memuru arkadaşım ile ilgili aldığı faizle ilgili tefeciliktenmi, evrakta sahteciliktenmi, evrakta adı geçen tanımadığım şahısla ilgili nereye nasıl dava açabilirim, birde eşimin verdiği taahhütle ilgili ne yapabilirim, maaşının hepsi kesilirse başka geçinecek gelirimiz yok, ben kendim borçlarımdan dolayı kiramı ancak ödeyebiliyorum, ayrıca bende bilerek faiz verdim, inkar edemiyorum,verende alanda suçludur.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...