2004 yılında belediye işçisi olarak girdiğim kurumda 2006 yılında norm kadro hakkı ile kadrolu işçi olarak halen çalışmaktayım.2008 Seçimlerinden sonra değişen belediye başkanı tarafından ezilmekte ve hakkımızı nasıl arayabileceğimiz hakkında hiç bir bilgiye sahip deiliz.Aynıiş yerinde 9 kadrolu işçiyiz.Yerel seçimlerden sonra maaşlarımıza 1 lira dahi zam alamadık.halen 819 TL. maaş almaktayım.Ben Masa başı, su tahakkuk, emlak servisi, ilan servisi, kepçe operatörlüğü,şöförlük, beden işçisi, temizlikçi, taşçı vs.hemen herişe sürülüyorum.Sendikaya üye olmak istiyorum vermiyor.Maaşa zam istiyoruz bakarız diyor.Karşısında konuşturmuyor.İşten atmakla tehdit ediyor.Hak aramaya kalksak ertesi sabah elimize süpürge aldırıp yol süpürmeye gönderiyor.Yağmur, kar farketmiyor.Adam piskolojik olarak baskıyla bizi sindirmek için elinden geleni yapıyor.
Biz 5 arkadaş sendikaya kendiliğimizden kayıt olaya karar verdik. Bayram sonrası sendikaya baş vuracağız. Ama biliyoruz ki bize elinden geleni yapacak.Kendimizi nasıl savunabiliriz öğrenmek istiyorum.3 yıldır aynı maaşı alıyoruz.ikramiye de yok.Adam resmi tetilde bile bizi çalıştırıyor.2 aydırda sokaklara işten anlamadığımız halde bordür taş ördürüyor .Bu konuda konularda hakkımızı nasıl arayabiliriz? yardımınızı talep etmekteyim...Saygılar