+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 14 ileti bulundu.
    Nerede
    UŞAK
    İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Sahibinden.com Üzerinden Alışveriş Yaptım. aldatıldım

08.11.2011 Tarihinde www.sahibinden.com adresinde kendi bütçeme uygun televizyon arıyordum , Sitede 08.11.2011 Tarihinde adlı Üye Kullanıcının e...... beyin Televizyon ilanını gördüm ,İlan Numarası =(#63734428) bu numara ilan Adıda LG 42Lw650S 106 ekran Full Hd 3D led Tv olarak geçiyordu , Tvinin Satış fiyatı 1900 civarı koymuştu 08.11.2011 tarihinde Şahsa Mesaj çektim kaç lira olur diye enson 1800 dedi bende kendisine 1500 Teklif ettim uygunsa görüşelim Telefon bırakın diye Mesaj bıraktım kendisiyle görüştüm sonra 1 2 gün aramadı Sonra tekrar görüştük , Tv nin Modeli 42 Lw4500 Led tv olarak Söyledi ilanı yanlış yazdığını anlattı bana modeli duyunca ilandaki için 1500 Tl teklif etmiştim, Ben 1500 e Bu tv yi asla almam kesinlikle dedim. Tekrar görüşmelerimizde Kargo dahil 1400 Tl ye anlaştık Get ilan açalım kapıda ödeme yapalım dememe rağmen beni ikna etti benden çok kesinti yaparlar dedi PTT yoluyla anlaştık Bizzat telefonda 42 LW 4500 Led Tv dedi, Bana Telefonuma Mesaj attı adresini , Eşinin adına yatırabileceğimi Güvenebileceğimi söyledi bende Onun samimi konuşmalarına aldandım , Cuma Günüydü bankadan İşbank ve yapı krediden toplamda 1.450 çektim Taksitli Nakit avans Çekerek Denkleştirdim parayı , Ogün Cuma günü 14 .29 da sonrası Parayı Yatırdım 1400 Tl Olarak verdiği adrese Eşi olduğu söylediği Hanıma Üzerine yatırdım , Tv yi gönderecekti , O gün tüm aramalarıma Rağmen göndermedi ,Cumartesi Pazar geçti göndermedi Pazaretesi Sabahı Savcılığa Suç duyrusunda bulunacağım diye söylediğimde Hemen Acele ile beni aradı Telefon la .... nolu telefonla ,Tv yi gönderiyorum dedi Yurtiçi kargo ile Gönderdi Tv yi Teslim almaya gittiğimde Kargo size ait dendi herneyse dedim bir baktımki Modeli Görünce şok geçirdim PLASMA 42 pw 450 modeli göndermiş şok geçirdim , Kendisini aradım Siz Utanmıyormusunuz Bana plasma tv göndermeye ben aynısını 900 tl ye 1000 liraya alırım dedim oda bana ben ne yazdıysa onu gönderdim dedi , Efendim İlan numarası Verdiği ilan Öncelikle aldatmaca gönderdiği Tv ise Tam bir dolandırıcılık Kargoda gönderene aitti onuda yalan söyledi işi Tvyi teslim aldım şuan İlk aldığım gibi , Daha sonra beni şikayet edeceğini eşiyle birlikte savcılığa gideceğini msj atarak söyledi bana ne diye gidecekse artık bende gidin elinizden geleni ardınıza koymayın dedim, ben dolandırıldım Kandırıldım Faturamda 42lW4500 LEd tv için gönderiliyor bu para diye not yazdırdım, Ertesi gün Savcılığa kesin kararımdı şikayet etmek , Ertesi gün kendisi beni aradı Bilader ben dün gece bir eşeklik yaptım Hata benim Paranı geri gönderceğim Ama şuan gönderemem Aralık 1 de göndereceğim dedi. Ben yine Vicdanım el vermedi , Ona İnandım Ayın 28 i Pazartesi günü kendisini aradım dedimki efendim Ayın 1 de beklıyorum Bu kezde patronum vermedi para dedi , verince göndercem dedi sürekli mesajlaştık telefonla ama Hala göndermediği için Sabrım tükendi Şikayetçiyim dolandırıldım Tüm iyi niyetime rağmen aldatıldım kandırıldım.Psikolojimi bozdu kişiden davacıyım.Bana göndermiş olduğu Plazma Televizyon aldığım gibi bende durmakta.

Hukuki NET Güncel Haber

Sahibinden.com Üzerinden Alışveriş Yaptım. aldatıldım konulu yargıtay kararı ara
    Sahibinden.com Üzerinden Alışveriş Yaptım. aldatıldım konulu hukuk haber
    Konu aydemirim tarafından (07-01-2012 Saat 02:25:03 ) de değiştirilmiştir. Sebep: düzeltme

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    UŞAK
    İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Sahibinden.com Üzerinden Alışveriş Yaptım. aldatıldım.

Şikayetim Üzerine , kişiyi aradım Bakın beyefendi sizi şikayette bulundum Belgelerimle dedim suçlusunuz kişide Suçlu olduğu hata yaptığını söyledi Bana Aralık 10 nunda maaş alacağını ve 2000 lira para yatıracağını söyledi , şikayetçi olma dedi bende siz paramı yatırın ben şikayetimi geri çekeceğimi söyledim , Ve günlerce yine oyaladı Göndermedi....

Kişiye Tv bende kalsın satayım, siz 800 tl para yatırın bu şekilde anlaşalım dedim oda hemen kabul etti sicilim kirlenmesin dedi 2 3 gün içinde göndercem dedi ama yine göndermedi....ben Onun kendi rızasıyla onun sat demesiyle Tv yi sattım 1.200 tl ye

sonra asıl gerçek sebebi açıkladı ben size para gönderemem yoksa parasız kalırım Başka teklifim var dedi Telefon göndereyim EVKUR dan alırım taksitle öderim ne istersen alıcam dedi... bende C3 400 lira para dedim , Sonra Yokmuş dedi c5 var dedi tamam c5 300 lira para dedim kabul etti yine göndermedi ....

2 gün sonra Tekrar aradım , yeter artık birdaha sizin yalanlarınıza katlanamıycam bıktım dedim , Sonra bana sen beni 1 milyarlık borca soktun nokıa C7 aldım dedi ben asla böyle birşey demedim , c7 alın diye neyse onada kabuldum, Pazartesi görüşelim dedi Siz ne tlfn almıştınız dedim görüşmemde C75 falan dedi bende oyle tlfn yyok dedim siz baştan buyana yalan söyluyorsunuz Bana televizyonu bilinçli beni tuzağa düşürmek için sattırdınız dedim ,

Bana ne paramı nede tlfn gönderdi.... Anlıycanız Sürekli grüşmemiz Vodafone 054....... nolu tel ile benim numaram arasında geçti şuan mesajlarım silindi ama Kayıtı varsa tüm konuşmamız ayrıntı o mesajlarda görüşmelerde.....

Şimdi bana hakeret ettin seni dava edeceğim diyor tehdit ettin diyor ben asla öyle birşey yapmadım , paramı göndermesi için herşeyi yaptım Kendi Düzenbazlığını Yalan ilanını sahte ilanını unuttubana bu şekilde diyor....

Şimdi Ben ne yapmalıyım Lütfen bana yardımcı olun 1. Mesajım UŞAK savcılığına şikayyette bulundugum aynısı...

Bu olaydan sonra ne yapmalıyım....

Şikayetimden vazgeçme üzerine Tvyi bana gönderenin şikayytte bulunduğum kişinin rızasıyla Tv yi sattım.....

Bana göndermek istediği Tlfnu göndermedi...Paramıda ... yani bir nevi oyun yaptı.. Ne yapmalıyım Sonuç ne olur yol

gösterin ...

Bu yaşadığım 2. olayı Tekrardan Savcılığa anlatmalımıyım yoksa dilekçe ile başvurmalıymıyım , Sattığım kişiden Sattığıma dair yazılı kağıt almalımıydım Lütfen yardımcı olun Allahrızası için..
    Konu aydemirim tarafından (06-01-2012 Saat 10:22:17 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

keşke bütün yazışmalarınızı site üzerinden iletişime geçerek yapsaydınız bu durum larda daha caydırıcı ve zorlayacı olabilirdi belki

Nerede
    UŞAK
    İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı bego10 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    keşke bütün yazışmalarınızı site üzerinden iletişime geçerek yapsaydınız bu durum larda daha caydırıcı ve zorlayacı olabilirdi belki
    İlk Tv yi almak istediğimde , Get ile Ve kapıda ödeme ile istedim kişi beni çok para kesiyorlar odur şudur derken , Birde ilanda , 2.500 liralık tvyi 1.400 sevdası hevesi ile satıcıyı kaçırmamak istedim ilk defa böyle birşey yapıyodum Gözüm görmedi olumsuzlukları konuşmaları çok inandırıcı geldi artık bu kısım geride kaldı. Yazışmalarımı SMS ile yaptım bir bile bana yarımcı olsun lütfen.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    82
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

siz yazınki böyle şeyleri bizlerde öğrenelim. 200 lira zararınız var sanırım boş verin üstüne bir bardak su için gitsin.
    Bir daha internet ortamından güvenipte kimseden bir şey almazsınız olur biter. Birde adam bir yerlerde çalışıyormuş , bayide değil ilginç.

geçen sene açık hesaptan 20.000 tl alacağımızı silmiştim. bu sene açık hesap çalıştıklarımızdan daha biraz evvel alınamayacakları kaçanları tespit edip 7.000 tl alacağımızı sildik ve üstüne bir bardak su içtik. her sene biraz daha dersimizi alıp bizde batakları azaltıyoruz.

Nerede
    UŞAK
    İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı MahmutDemirkiran rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    siz yazınki böyle şeyleri bizlerde öğrenelim. 200 lira zararınız var sanırım boş verin üstüne bir bardak su için gitsin.
    Bir daha internet ortamından güvenipte kimseden bir şey almazsınız olur biter. Birde adam bir yerlerde çalışıyormuş , bayide değil ilginç.

geçen sene açık hesaptan 20.000 tl alacağımızı silmiştim. bu sene açık hesap çalıştıklarımızdan daha biraz evvel alınamayacakları kaçanları tespit edip 7.000 tl alacağımızı sildik ve üstüne bir bardak su içtik. her sene biraz daha dersimizi alıp bizde batakları azaltıyoruz.
    1.400 liramı taksitli nakit avans çekmiştim , 1.5xx civarı para ödiycem , bankama geri , Havale parası birde kargo ücretini kendisi ödeyecekti, onuda bana iteledi ... toplamda 1.600 tl sadece bu benden Yasal faturalı çıkış param.....

Ben küçük bir maaşla geçinen biriyim, İlk defa böyle bir şey yaptım ,hataydı benim 50 100 liraya bile ihtiyacım var sizin imkanlarınız Çok galiba böyle düşünüyorsunuz...Benim kısıtlı...

Şimdi İlk mesajımı Aynen savcılığa suç duyurusunda bulundum... Tv yi sattım bu konuda başvurmadım daha . ama yine anlatıcam bu şekilde olduğunu ben suçlu olmak istemem cezasını çeksin.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yanlız dikkat etmen gereken başka hususlarda var insanları ifşa ederken telefon,ad soyad,adres gibi bilgilerini böyle hukuka aykırı şekilde paylaşırsan ve bu vatandaş bunları görüp senin hakkında dava açarsa açtığın davadan ziyade bu davadan ciddi problemler yaşayabilirsin.

Özel hayatın gizliliğini ihlâl
    MADDE 134. - (1) Kişilerin özel hayatının gizliliğini ihlâl eden kimse, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. Gizliliğin görüntü veya seslerin kayda alınması suretiyle ihlâl edilmesi hâlinde, cezanın alt sınırı bir yıldan az olamaz.
    (2) Kişilerin özel hayatına ilişkin görüntü veya sesleri ifşa eden kimse, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Fiilin basın ve yayın yoluyla işlenmesi hâlinde, ceza yarı oranında artırılır.
    Kişisel verilerin kaydedilmesi
    MADDE 135. - (1) Hukuka aykırı olarak kişisel verileri kaydeden kimseye altı aydan üç yıla kadar hapis cezası verilir.
    (2) Kişilerin siyasî, felsefî veya dinî görüşlerine, ırkî kökenlerine; hukuka aykırı olarak ahlâkî eğilimlerine, cinsel yaşamlarına, sağlık durumlarına veya sendikal bağlantılarına ilişkin bilgileri kişisel veri olarak kaydeden kimse, yukarıdaki fıkra hükmüne göre cezalandırılır.
    Verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme
    MADDE 136. - (1) Kişisel verileri, hukuka aykırı olarak bir başkasına veren, yayan veya ele geçiren kişi, bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
    Nitelikli hâller
    MADDE 137. - (1) Yukarıdaki maddelerde tanımlanan suçların;
    a) Kamu görevlisi tarafından ve görevinin verdiği yetki kötüye kullanılmak suretiyle,
    b) Belli bir meslek ve sanatın sağladığı kolaylıktan yararlanmak suretiyle,
    İşlenmesi hâlinde, verilecek ceza yarı oranında artırılır.

Nerede
    UŞAK
    İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı AnaxagoraS rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Yanlız dikkat etmen gereken başka hususlarda var insanları ifşa ederken telefon,ad soyad,adres gibi bilgilerini böyle hukuka aykırı şekilde paylaşırsan ve bu vatandaş bunları görüp senin hakkında dava açarsa açtığın davadan ziyade bu davadan ciddi problemler yaşayabilirsin.

Özel hayatın gizliliğini ihlâl
    MADDE 134. - (1) Kişilerin özel hayatının gizliliğini ihlâl eden kimse, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. Gizliliğin görüntü veya seslerin kayda alınması suretiyle ihlâl edilmesi hâlinde, cezanın alt sınırı bir yıldan az olamaz.
    (2) Kişilerin özel hayatına ilişkin görüntü veya sesleri ifşa eden kimse, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Fiilin basın ve yayın yoluyla işlenmesi hâlinde, ceza yarı oranında artırılır.
    Kişisel verilerin kaydedilmesi
    MADDE 135. - (1) Hukuka aykırı olarak kişisel verileri kaydeden kimseye altı aydan üç yıla kadar hapis cezası verilir.
    (2) Kişilerin siyasî, felsefî veya dinî görüşlerine, ırkî kökenlerine; hukuka aykırı olarak ahlâkî eğilimlerine, cinsel yaşamlarına, sağlık durumlarına veya sendikal bağlantılarına ilişkin bilgileri kişisel veri olarak kaydeden kimse, yukarıdaki fıkra hükmüne göre cezalandırılır.
    Verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme
    MADDE 136. - (1) Kişisel verileri, hukuka aykırı olarak bir başkasına veren, yayan veya ele geçiren kişi, bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
    Nitelikli hâller
    MADDE 137. - (1) Yukarıdaki maddelerde tanımlanan suçların;
    a) Kamu görevlisi tarafından ve görevinin verdiği yetki kötüye kullanılmak suretiyle,
    b) Belli bir meslek ve sanatın sağladığı kolaylıktan yararlanmak suretiyle,
    İşlenmesi hâlinde, verilecek ceza yarı oranında artırılır.
    Teşekkür ederim Düzeltme yaptım , Peki bu benim olayımda Nasıl ne yapabilirim sizce .
    Konu aydemirim tarafından (06-01-2012 Saat 16:34:42 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Rica ederim zor duruma düşmenizi istemeyiz. Kişi sizinle iletişimini koparmıyorsa yani aradığınızda ulaşılabilir durumda ise ilk etapta kendisi ile uzlaşma yolunu bir kez daha deneyin .Kendisinden tv'yi aslında hiç teslim almasaydınız kargo'da bekleseydi belgeleri ile beraber daha mantıklı bir davranış olabilirdi ama siz tvyi hem teslim alıp hemde satmışsınız ve sanırım faturalı satış yapmadınız bu nedenle aldığınız para konusundada sattığınız kişiyi davet edebilirler savcılığa.
    Telefon istemişsiniz telefonu şayet aldıysa ve daha fazla bir külfete girmeyi kabul etti ise zaten bu vatandaş uzlaşmak istiyordur anladığım kadarı ile.
    Kendisi zaten savcılığa gittiğinizde ürünün faturasını götürüp size verdiği bedelin çok üstünde olduğunu kanıtlarsa ki büyük olasılıkla öyle olacaktır sizin açınızdanda sorunlar oluşabilir. Çünkü hem tv yi yüksek bedelden almıştır büyük ihtimalle kendisi hemde telefonu. Bana telefon aldırdı sonra şöyle böyle yaptı diye beyanda bulunabilir.
    Telefon konuşmalarınızda aptal dahi demiş olsanız hakaret davasına sebep verecektir. 2. kez iletişime geçip bu vatandaşa bu telefon konusunda baskı yaptıysanız tehdit unsuru içerebilir bu konuda. Yani sizin anlayacağınız paranızı alabiliyorsanız bir an önce iletişime geçip kendisi ile konu hakkında tekrar bir görüşün.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Aydemir arkadaşım anlaşılan bu taraklarda bezi olmayan kendi halinde bir vatandaşsın.Hakkını aramaya çalışırken kuralları hukuka göre değil kendi kafandakine göre işlettiğin için önce maddi zarara uğramışsın şimdi de hukuki zarara uğramak üzeresin.Yılan hikayesine dönen, okurken yok artık dedirtecek bir alışveriş silsilesinin içine girmişsin.Öncelikle şahsın telefonda sana ne söylediğini telefon görüşmeleri kayıt altında tutulmadığı için ispatlaman zor.İlanda yazan ürün(aynı marka-model) gönderildiyse sana(her ne kadar sonradan telefonda ürünün farklı olduğunu söylesede) yapacak çok bir şeyin kalmıyor.Çünkü şikayet halinde ilk bakılan sitende ne yazıldığı ve ne gönderildiği.Bu günlerce süren gergin telefon görüşmelerinde ve msjlaşmalarında(o anlık sinirle) tehdit yada hakaret içeren(günlük hayatımızda yarı ciddi kullandığımız basit bir şey bile olabilir bu) bir şey söylemiş veya yazmışsan karşı tarafta bunu ispatlayabilirse bunlardan, burda yazdığın ve kişinin şahsını ve telefon numarasını herkese ifşa eden yazılarınla özel hayatın ihlalinden suçlanman söz konusu olacak.Sen bence iyice bu mevzudan zarara uğramadan bir şekilde kurtul derim.Sanane internette satılan güvenilmez ürünlerden.Git bir bayiden al neyse 100 lira fazlasına.Yaşadığın sıkıntıya değmez.Genede kendin bilirsin tabi.Sonucuna katlanacak kişi sen olacaksın.Şu anda ilk yazdıklarını şahıs görür senden şikayetçi olursa başın baleya girecek zaten.Kolay gelsin.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

sahibinden alışveriş nasıl yapılır

http:www.hukuki.netshowthread.php93624-Sahibinden-com-uzerinden-Alisveris-Yaptim-aldatildim

sahibinden get nasıl yapılır

sahibinden .com dolandırıldım ne yapmalıyım

sahibinden kandirildim

sahibinden nasıl alışveriş yapılır

sahiblnden.com da nasıl alışveriş yapılır

sahibinden.com dan alışveriş

sahibinden.comdan nasıl alışveriş yapılır

sahibinden alışveriş yapmak

sahibinden nasil alisverissahibinden satıcı ürünü göndermedisahibinden get ile dolandırıldımsahibinden den nasıl alışveriş yapılırsahibinden get urun satmasahibinden.com dan alışveriş yaptım şikayet sahıbınden de aldım ama satıcı gondermedıget ile nasıl alışveriş yapılıraldatıldığımı nasıl ispat ederimsagibinden.com da dolandirildim ne yapmaliyimsahibinden telefon alisverisi nasil yaparizsahibinden.com nasil alisveris forum aldatildimsahibinden alisveris nasilsahibinden alisveris nasil yapilir
Forum