3 kardeşe ait 33567 m2 tarla var.3 Tapu var.tapulardan biri 9367 m2 tek tapu,16200 m2 erkek kardeşler hisseli,8000 m2 erkek ve kız kardeş hisseli.

Bizim almak istediğimiz yer 9367 m2 tek tapu bunda sorun yok.16200 m2 hisseli tapunun 23\72 bizim almak istediğimiz kişinin,49\72 diğer erkek kardeşin olup metre kare olarak 5172 m2 anlaştığımız kişinin,kardeşinin 11028 m2 hissesi var.8000 m2 nin 5\8 anlaştığımız kişinin,3\8 kız kardeşin,5000 m2 ye 3000 m2.

Samsun tapu dairesine gittiğimde hisseli tarlanın 3 kişiye satılamayacağı ya tapudaki hisseler alınmadan tapu işlemi yapılamayacağı söylendi. Canik belediyesine gidin paftayı açtırın imar planı içinde ise satışta sorun çıkmayacağı söylendi.

Canik belediyesi tarlaların olduğu yerde imar çalışması olmadığı,tapuya gidip koordinatlı kroki alın köy yerleşke alanı içinde ise satışta sorun çıkmayacağı söylendi.

Krokiyi belediyeye verdiğimde köy yerleşke alanı içinde olduğu satışında engel olmadığı söylendi.

Avukat bugün sözleşme düzenledi taslak olarak yarın anlaşma imzalanacak.Avukat hisseli yerde şufa hakkı oluyormu diye öğrendin mi dedi bu yer ile alakalı.Bende öğrenmedim dedim.Taslağa tapuda hisseli yer satılamaz ise satış vaadi sözleşmesi yapılacak diye yazdı.

Ben yarın sözleşmeyi yarın imzalayacam ama kafamı kurcalayan hissedar kardeşin buna hakkı olacak mı.?Tabi tekrar belediyeye soracam ama tapuda çalışan görevlilerden tam bilgi alamadım,bunuda sorsam birileri olur birileri olmaz cevabı verebilir.

Konu hakkında bilgisi olan var ise cevaplarsa sevinirim.