Merhaba.
Özel sektörde satış uzmanı olarak çalışmaktaydım.Ancak 4 ay önce işten oldukça sorunlu bir şekilde (Maaş,prim,haksızlık vs ) ayrıldım.Ayrılma aşamasında pekçoğunuz bilir açık hesaplı çalışılan müşterilerle mutabakat yapılır.Alacak-Verecek durumu netleştirilir.Ancak bizde bu olmadı.Ben ve 3 arkadaşım çıktıktan sonra bu işlemi yapmışlar.Ancak bu ay içinde, Ocak 2011 ayında satış yaptığım/yapılmış olan bir müşteriyi şirket icraya vermiş.Dikkat çekmek istediğim nokta satış Ocak 2011 ayı icraya verilen tarih 12.ay,benim ayrıldığım tarih 8.ay.şirketin normalde vadesi 4 aydı.Müşteride ''Ben bu malzemeyi almadım,şirketimi 2008 yılında kapatmıştım,sahte kaşe yaptırmış'' diyerek tarafıma suçlamada bulunmuş.Adı geçen bedel 55 TL..(Ellibeş TL) Ben o kaşeyi yaptırmadığımı nasıl ispatlarım.Bu arada satış evrağınında aslı yok !! Fotokopisi var.

Benim savunmam şu şekilde; Madem şirketi 2008 yılında kapatmış ben bu şahsın firma bilgilerini nerden buldumda 2011 yılında kaşe yaptırdım.Heleki 55 TL için.Üstelik bu satıştan zimmetime para vs geçirebileceğim bir durumda yok.Satılan malzeme ortada yok sözde.Benim tahminimce bunu alan müşteri o tarihte ya ustabaşı,ya ortağıydı. Genelde sanayi esnafına satış yapıyorduk kimyasal ürünlerle ilgili. Ve müşteri benim işten ayrıldığımı öğrenince ödememek adına böyle bir yola başvurdu.

Bu noktada eksilerim artılarım nelerdir ve Antalya 'dan bu konularla ilgili bir avukata ihtiyacım olacak.Tavsiye ve fikir verirseniz sevinirim.

Teşekkürler..