diğer forumlar başılığına yazmıştım aşağıdaki yazıyı ama sanırım buraya yazmam daha matıklı.Yardımcı olacakalra teşekkürler

öncelikle "çanta araması" hakkında sorduğum sorulara yanıt verenlerin hepsine teşekkür ederim.Bu arada ben hala çantamı aratmıyorum.Nihayetinde yazılı bir kural yok.Girişteki printerdan alınmış ve imzasız l"ütfen çantanızı aratınız" yazısı dışında.Ama yeni şirket buna da çözüm bulmakta gecikmedi doğrusu.Bu nedenle şimdi yazacağım konularda da bana yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkür ederim.Umarım forum kurallarına aykırı olmaz sorularım.

şirket el değiştirdi yani satıldı, yabancı bir gruba.Genel müdürlük çalışanları için "kurallar" ın yazılı olduğu bir el broşürü dağıtıldı.Burada giriş-çıkışta arama yapılacağı maddesi açıkça yazılmış.Diğer maddeler de bizim (eski) çalışma sistemimizle karşılaştırıldığında ağır değişiklikleri içeriyor.Örneğin, masada çay/kahve içilmesi yasaklanıyor, cuma günü serbest kıyafet uygulaması sona eriyor, hafta içi servis uygulması devam edcek ancak cumartesi 14:00'e kadar çalışma zorunlulğu konuluyor , cumartesi ulaşım imkanı ise bize bırakılmış, yani servis sağlanmayacağı bilgisi veriliyor ve istersek cumartesi iş kurallarına uygun olacak derecede serbest kıyafetle gelebileceğimiz yazılıyor, müdür düzeyinde olmayanlarınların çoğunun internet bağlantıları kesik.Şirketin posta ve e-posta adersinin özel işlemlerimiz için kullanılmaması vurgulanıyor ve "gerektiği hallerde" gönderilerimizin ya da bize dışarıdan gelecek olan paket, posta vs.nin kontrol edeileceği yazılıyor.Gerekli hallerin ne olduğu konusu ise belirsiz.Bunlar tüm şirket geneline uygulanacak olan kurallar.Daha çok var ama ilk aklıma gelenleri yazdım.

belki çoğu olağan şeyler gibi görünüyordur dışarıdan ama ben dünya ile bağlantımızın kesileceğini düşünüyorum.08:30-18:30 arası kölelik sistemi gibi . Neyse ayrıca genel müdürlük binası kısa bir süre sonra Anadolu yakasında oldukça ters bir yere taşınacağı için otobüsle ulaşım gayet zor , ve ben Avrupa yakasında oturuyorum.Pazar günleri işimizin içeriği gereği zaten çalışmak durumunda olduğum için cumartesi çalışmak bana cazip gelmiyor.Bunlar yalnızca şahsımın sorunları dğil, bu durumda biçok kişi var.

ücret konusu ise bugünlerde açıklanacak.Genel kanı pek zam olamayacağı yönünde.Benim sormak isetdiğim bu geçiş döneminde çalışanların tazminatlı işten ayrılma gerekeçeleri oluşur mu, hangi nedenlere bağlı olarak işçi tazminatlı çılışını ister?Ben iş hukuku kitabına baktım ama çok bir bilgi vermemişti.Bahsettiğim bu yeni uygulamalar ileri sürülerek böyle bir talep yapılır mı, ya da işçi bu uygulamalardan en az birine itiraz ederse sonu ne olur?
ya da önerilen ücret düzeyi işçiye yetersiz gelirse buna itiraz hakkı var mıdır? Tazminatlı çıkışa hak teşkil eder mi?

sonra, ücretler açıklandıktan sonra , yeni şirketle yapılacak olan yeni iş sözleşmesi olacak.Burada nelere dikkat edilmesi işçi açısından iyi olur?Hangi maddelere dikkat edilmelidir ve sözleşmede olmazsa olmaz maddeler var mıdır? Şu anki görevin değiştirilmesi , görevlerin açlışandan alınması ve yapılması istenmeyen bir işin teklifi sözkonusu olursa çalışan ne yapmalıdır?

bu konularda yorumlarınızı bekliyorum.Herkese iyi günler.