İyi günler,
Toplam da 1100m2 olan ve üzerinde evler bulunan bir arsada 300 m2 lik bölümün tapu tahsis belgesi bana aittir.
Kat karşılığı bu arsaları diğer yandaki tapu tahsisli mal sahipleri anlaşarak müteahhit e veriyorlar. Her hissedarın adına tapu çıkarılması için ön bir vekaletname verdiler.(ben haric)Benim hiç bir şekilde bu müteahhit e güvenim olmadığı için vermek istemiyorum. Ama derlerki burası hisseli sen kendi bölümüne sana ait tapu tahsis olsa bile birşey yapamazsın. izaliheişuyu ile satışa çıkar ve sen 1100m2 yi ya alırsın yada biz alırız sende haklarını kaybedersin.
Bahsi geçen yer gayet değerli ve kat hakkı yüksek. Şu anda diğer hissedarlar tapularınının adlarına alınması için baş vurdular.
Sorularım;
1-Benim hakklarımı kaybetmemem için tapu için baş vurmam gerekirmi?(meblağ çok yüksek bunu kendim yapmam mümkün değil)
2-Onlar tapularını alıp müteahhit ile anlaşırlarsa ve ben yine anlaşamazsam satışa çıktığında neler olur?
3-Toplam arsa bedeli 3-4 trilyon civarında eğer satışa çıkar ve ben başka bir firma ile anlaşıp burayı onlara benim adıma aldırtabilirmiyim? Yoksa önce anlaşılan müteahhit in önceliğimi var? Benim hissem onlara göre küçük kalıyor bu bir sakınca mı?
Konu ile ilgili aydınlatıcı cevaplarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.