Merhabalar abilerim.Ben arkadaş kurbanı oldum lastik olayı yüzünden bize komşusunun lastiğini sattı sonra arabaya yüklerken lastik sahibimi artık kimse görmüş şikayetçi olmuş 3 4 gün snra yanımda ehliyeti olan arkadaşım vardı neyse savcılık olduk şüpheli şahıs olarak. savcı lastiği satanın hırsız olduğu kanısına vardı benide bir daha bu kişilerle görüşmemem konusunda uyardı tembihledi.Neyse aradan yaklaşık 1 ay sonra KAMU davası mahkemesi tebligatı eve geldi Mahkemeye cıktık.

Lastiği sattığımız , jantı sattığımız , ve yanımda bulunan arkadaşım 1. Asliye kağıtlarınca mahkemeye çağırılmışlar.(Konut dokunulmazlığını ihlal , bina dahilinden hırsızlık gibisinden yazıyo onların kağıtta...

Ben ve lastiği çalan kişi ise 2. Asliye (yaşımız 18 den ufak) kağıtlarınca mahkemeye çağırıldık. Mahkeme tarihleri arasında bir hafta var.Ve bizde Hırsızlık. Gözüküyo kağıtta.

Neyse biz mahkemeye cıkarıldık ŞİKAYETÇİ Hariç herkez geldi tanık ve sanık olarak , sanıklar lastiği asıl çalan ve suçsuz ben Hakim karşısına çıkarıldık hakime olayı olduğu gibi anlattım.Diğer asıl suçlu ise avukat tutmuş onlarda iddaalarımı yalanladılar haliyle ve ilk vermiş olduğu ifadede turşu alırken görmüşler felan derken şimdiki ifadesinde ise benim alakam yok felan filan dedi. Ve Hakim 2 ay Erteledi...

Sizce bu müşteki gelmediği içinmi ? Veya neden dir ? Kamunun bana vermiş olduğu Avukat Hanıma sordğumda bana şikayetçi şikayetini geri alsın bu dava düşer bişey çıkmaz dedi. Müşteki savcılıkta şikayetini geri çekmişti tekrardan hakime karşıdamı konusması gerekiyo ? Müştekiyi aradık bana ayın 3 ü diye geldi diye konustu bize bizimki ise 26 sıydı sizce bu durum nedir...

Ve ben yanarmıyım abilerim bu işten ne cıkar çok korkuyorum askerlik ve polislik düşünüyorm teşekkürler...