Benim oturdugum apartmanda bodrumla beraber toplam 5 kat ve son kat dubkleks olmakla beraber cati katinida sayarsak 6 daire var, dubleks benim(bankanin daha borcu bitmedi) subat 2007de alindi muteahitten, ben dubleksi ayirdim kiraya verdim (325tl su anda), evin catisinda girdigimden beri akmalar oluyor, muteahhite soyledim yarim yamalak ilgilendi, sonra istanbuldan gitti, en son 1500 tl ustaya verdim yapsin diye oda yapti yine akti cagirdim ama gelmedi, sonradan yatak odasinin ustu aktigi icin ben kendim ciktim o bulumun catisini kaldirdim teras seklinde yaptim teras boyasiyla boyadim kendim izolasyonda yaptim sap attirdim, catiylada ugrastim kendim ustalardan biktigim icin ama yine akiyor, simdi asil sorum su isvicrede bina cizimleri okudugumdan orda binalarda 5 senelik garanti vardi Türkiyede bu varmi, nasil yapmaliyim, avukat olmadan kendim mahkemeye basvurabilirmiyim imkanim kisitli oldugu icin avukata vercek maddiyatim yok, binadakilerin geri kalanin hepsi daire sahibi ama onlarda anca geçiniyorlar, ve baslica korktugum seylerden biri daireyi alirken muteahhit soylemisti galiba (istanbuldaki meshur seylerden) catida iki oda kacak nitelikte, mahkemede ayni zamanda bunu tespit edilip yikilmasi soz konusu olabilirmi?