Merhaba, Tokinin yapmış olduğu sitelerin birinde kiracı olarak oturuyorum. Aidat toplayan Genel bir site yönetimi mevcut olmakla beraber her blok kendi içinde de yöneticiler seçmiş durumda. Ve kararlar bu yöneticilerin başkanlığında toplanılarak alınıyor. Biz geçen sene daire başı 1 ton kalörifer kömürü almayı kararlaştırmıştık. toplam 20 dairenin 2 tanesinin kal maliki yok bu yüzden buralardan para alınamadı, başka 2 dairenin kömür parası ise kömür alınmadan apartmanın kapı, zil , kapıcı dairesi gibi giderlerine harcandı. ayrıca geçen sene kömür arttı. şimdi bu sene de, benim katılamadığım toplantıda, 1 ton kömür alınmasına karar verilmiş. üstelik bu sene bütün daireler dolu durumda ve genel gider olarak para harcanmayacak, yani ben bu 1 ton kömürün olkduça fazla olduğunu düşünüyorum. öğrenmek istediğim 2 şey var. Birincisi; kömür için toplanan paranın başka şeylere harcanması yasal mı? İkincisi; mevcut durumda 1 ton alınmasına yönelik karara uyma zorunluluğum nedir? Alınan bütün bu kararların genel site yönetiminin değil de blok yönetimin aldığı karar olduğunu da belirtmek istiyorum. İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.