Merhaba,
Bundan 6 ay önce 29.000 TL"ye 2009 model megane II 1.5 DCI Extreme araç aldım. Aracı aldıktan sonra kaza başına 30.000 TL değer ile kasko yaptırdım ki; Bu bedeli zaten kasko yapan şirket sistemden otomatik aldıklarını söylüyor. Araç 3 hafta önce arkadaşımdayken kaza geçirdi. İncele için gelen exper 13.500 Tl + KDV hasar onayı ve araca pert vermiş. Buraya kadar herşey normal. Pert bedeli olarak şirket bana 20.000 Tl bgibi bir fiyat bildirdi, sebep ise aracımın daha önceden pert olduğu ancak bu konuda hiç bir kayıt yok, bunu incelemeye gelen exper göz yordamı ile anlamış ve bu şekilde rapor bildirmiş. Bana şirket yetkilisi, karşı dava açabileceğimi ancak üniversite bilirkişileri tarafından aracın inceleneceğini bunun sonucunda verilen kararı kabul etmek zorunda olduğumu söyledi. Araç eğer daha önceden pertse ki; Bu konuda hiçbir kayıt yok, sadece göz yordamıyla bu yorum yapılıyor, şirket kasko yapmadan önce aracı inceleyip buna göre raiç bedel belirlemesi gerekmez miydi?
Bu durumda itiraz edip dava açma şansım var mı? Yoksa şirketin verdiği rakamı kabul etmek zorundamıyım. Varsa nasıl sonuçlandığı veya bu konu ile ilgili elinde yargıtay ilamı olan varsa yardımlarını bekliyorum.
Şimdiden ilgilenen herkese çok teşekkür ederim.
İyi günler.