arkadaşlar kafam çok karışık 2 konuda sizlerden fikir bekliyorum nasıl hareket edeyim ne yapayımda yanlışlıkları düzelteyim.

1-öncelikle kurumlararsı geçişle ağustos atamasında mebe atandım eylül 13 te eski kurumumdan ayrılıp 14 eylülde meb e başladım personel nakil formumda maaş hakedişe (eskikurumum hazırladı) 15.10.2011 yazılmış. mebteki mutemet bu yanlış dedi eski kurum mutemeti ile görüştü. bu ay maaşı biz yapacağız 14.09.2011 tarihinde bize başladı falan dedi. sonra hocam siz gidin biz maliye ilede görüşelim size döneriz dediler. 1 gün sonra arayıp sorun yok bu ay eski kurum size maaş yatırmış biz önümüzdeki ay yapacağız dediler. arada 400 tl lik bir kaybım oldu. buna itiraz etmek istiyorum milli eğitimdeki şube müdürüne gitti. baktı iş zahmetli üstü kapalı amirim olduğunu hatırlatıp susmamı istedi. benimbir arkadaşta eski kurum maaşını (konya da) defterdarlığa yatırmamı dilekçe ile bunun hatalı olduğunu belirtmememi personel nakil formunu yeniden yaptırıp meb e başvurmamı istedi. evet burada ne yapayım ben bu ay maaşı iade edip mebten maaş almak istiyorum (eylül maaşı)

2--ben 14.09.2011 tarihinde il ve ilçe memlerde başlayışımı yaptırdım okulada yazımı yazdırdım fakat hafta sonu yapılan çevreye uyum eğitiminde başlama tarihim 15.09.2011 olmuş. şube müdür buna dikkat edin dedi. itiraz ettim. adam inceleyelim dedi. yanındaki memur ise hoca hanım kurumlararsı geçişle geldi sıkıntı vardı o yüzdern 15.09.2011 yapılmış başlangıç dedi. bende olmaz ben bilerek meyil müddetini bile kullanmadım, tayinde 15 eylül baz alınır genelde dedikleri için 14.09.2011 de başladım dedim şube müdür devlet memuru istediği tarihte başlayamaz tayin dönemini etkilerse yapacak birşey yok sıkıntı yapmayın dedi. yani uğraşma daha fazla diyerek uyardı beni neyapayım. aday memurum susmam ve sineye çekmem kolay değil hadi susayım yarın tayinde 1 gün farkıyla kaçırırsam ne olacak o zaman dava etsem kazanırmıyım