Merhaba,

17/09/11 de Gittigidiyor üzerinden World of Warcraft için 90 günlük abonelik kartı aldım. Sitenin alışveriş sistemini bilirsiniz, alıcı onay vermeden satıcıya para ödemesi yapılmaz. Ben aldığım kartı yükledim, bir sorun çıkmadı ve onayımı verdim. Birkaç gün sonra bir şahıstan mail geldi ve benim alışveriş yaptığım satıcıdan o da alışveriş yapmış fakat onun aldığı üyelik kartı iptal olmuş. Bende de aynı durum olup olmadığını soruyordu, kontrol ettiğimde ise benim abonelik kartımın da iptal olduğunu gördüm.
Satıcının diğer satışlarını kontrol ettim, diğer alıcılarına ulaşmaya çalıştım. Bana geri dönenlerin hepsinde aynı sorun var. Yani bu satıcı abonelik kartını satıyor ve daha sonra bir şekilde iptal oluyor. Satıcıyla irtibata geçtiğimde ise bana abonelik kodumu kontrol edeceğini ve geri dönüş yapacağını söyledi; fakat hiçbir geri dönüş olmadı.
Gittigidiyor destek hattının yapabildiği en iyi şey, satıcının tüm satışlarını iptal etti ve GG hesabı ile para transferlerini durdurdu. Daha başka bir şey yapabileceklerini de sanmıyorum. Ben de bu yüzden yasal olarak hakkımı aramak istiyorum, ama nasıl bir yol izlemem gerekir bilmiyorum.
Bu konuda yardımcı olursanız, minnettar kalırım. Şimdiden teşekkürler.

Nesimi Akyol