nafaka artırım talebi ve geriye dönük yıılık enflasyon artımı ücreti ödenmedi eşimden almak istiyorum
sayın yetkililerime eşimden anlaşmalı boşanalı 3 yıl oldu mahkemenin kararları ile 300 tl nafaka alıyorum ama yetmiyor.23 yıllık evlilik sürecinde 4 erkek evladımız oldu bunların velayeti üzerime aldım malum şiddet ve zarar hakaret ve piskolajilerinin bozuldugundan dolayı..konu 3 yıldır 300 tl nafaka alıyorum.Ama yetmiyor evim yok gelirim yok çalışamıyorum. ayaklarımdan rahatsızlıgımdan dolayı evim kira 300 tl kiraya gidiyor bunun yanısıa 4 çocuguma bakıyorum zor şartlarda yaşamaya çalışıyorum.Mahkemenin vermiş oldugu kararla her yılın tefe tüfe artışına göre nafakama ilave olarak artıracaktı ama malisef çocukların babası nafakamı artırmadı 3 yıldır geriye dönük ödeöesi gereken artırım ücretini alabilirmiyim bu konuda yardımcı olursanız çok memnun olurum saygılarımla.

not:eşimle evli iken edineilen mal olarak o gün itibari ile 25 000.00 tl eden araba vardı bu arabadan bana ne hak verdi nede para verildi ogün itibari ile şiddet ve korku ile piskolajimin bozk oldugundan hak talep edemedim.ama şimdi hakkımı almak istiyorum bu konuda ne yapabilirim.saygılarımla.