+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 20 ileti bulundu.
    Nerede
    yok
    İletiler
    35
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı 4320 sayılı kanun gereği,eşimin aldığı darp raporundan dolayı ceza alır mıyım?

Öncelikle herkese merhabalar..
    Yaklaşık 2 ay gibi bir süre önce, eşimle incir kabuğunu doldurmayacak bir mesele yüzünden tartıştık ve kelimenin tam anlamı ile birbirimize girdik.. Olayı kısaca nakledecek olursam; sabah kahvaltısı esnasında çocuğumuzun önünde eşim hakaret içerikli bir cümle sarfetti şahsıma.. Daha önceden defalarca uyarmama rağmen aynı davranışı sergileyince -olay çocuğun önünde gerçekleşti- bende o anki nefsi duygularıma hakim olamayıp eşime karşı fiziksel şiddet uyguladım.. buna ne kadar fiziksel şiddet denilirse tabi.. ufak bir arbede yaşadık,o esnada yüzümü çizmesin diye kollarından tutarken,doğanın kanunu gereği ve yerçekimi kuralları gereği,mutfak dolaplarına doğru kaydı,dizi ve bacak bölgelerinin bulunduğu yerlerde çarpmaya bağlı morluklar oluşmuş -ben görmedim- , kollarının üst kısmında yine aynı şekilde tutmaya bağlı morluklar meydana gelmiş.. darp dediğim olayın özeti bu.. akabinde ben evden çıktım işime gittim, o da çocuğu aldığı gibi ikinci eşi olan annesinin evine intikal etmiş..ailesi ile bulunduğumuz iller farklı.. darp raporunu ikamet ettiğimiz yerden değilde ailesinin bulunduğu yerden almış -aile baskısı- , söylemleri o şekildeydi yani.. benim yüzümdede tırnak izinden dolayı, yaklaşık 3-4 cm. uzunluğunda iz meydana geldi, bende ertesi gün gittim, hastahaneden darp raporu aldım.. iz kalıcı hale geldi ve yüzümde şu an.. karakol şikayetinden sonra, savcılık otomatikmen dava açmış hakkımda.. karakol ifademi verdim lakin savcı bey, ifade için beni çağırmadı,davayı açmış..
    Sorularım şunlar:

1- bu olaydan dolayı herhangi bir cezai müeyyide ile karşılaşmam söz konusu mu..?
    2- savcı , ifademi almadan dava açabilir mi..?
    3- yüzümdeki kalıcı izden dolayı bende dava açsam herhangi bir ceza aldırabilir miyim..?
    4- çocuk 2 ay onda kaldı,şu an bende.. annesi olacak ikinci eşinden dolayı,eşimi ikna edemiyorum bir türlü dönmeye.. boşanma davası açmadık,ne o, ne ben.. birde geçen annesi ile kavgamız nedeniyle çocuğu telefona vermeyince akıllara ziyan bi mesaj attı bana, küfür ve tehdit içerikli.. sırf annesine inat bu mesajı delil gösterip,tehdit davası açsam savcılık kabul eder mi davayı..? - erkeğiz ya,git bi kadın ol gel derler herhalde-
    not:bu olay ilkti,yani daha önceden eşimle aramızda herhangi bir karakolluk hadise meydana gelmemişti..

Hukuki NET Güncel Haber

4320 sayılı kanun gereği,eşimin aldığı darp raporundan dolayı ceza alır mıyım? konulu yargıtay kararı ara
    4320 sayılı kanun gereği,eşimin aldığı darp raporundan dolayı ceza alır mıyım? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    yok
    İletiler
    35
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: 4320 sayılı kanun gereği,eşimin aldığı darp raporundan dolayı ceza alır mıyım?

ekstra not: eşimin yüzünde herhangi bir darp mevcut değil.. olayın gerçekleştiği saat ile darp raporunun alındığı saat arasında 12 saatlik bir zaman dilimi var.. eşimin vücudunda sakatlığa neden olacak bir durum vücudunda herhangi bir iz kalmadı..olayda şahit yok..darp raporuna doktor beyler ne yazmış görmedim..darp raporuna göre bu izleri ben yapmadım desem,olayın üzerinden 12 saat geçmiş,izleri kendisi de meydana getirebilmiş desem etkili olur mu..? -avukatım var,bugün aradım,haftaya pazartesi gel ,hallederiz dedi,davadaymış aradığım esnada, avukatımla görüşmeden buradaki avukat arkadaşlara ve benzer olay başından geçenler varsa onlara bi sorayım dedim.. 'damdan düşenin halinden en iyi damdan düşen anlar..'

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: 4320 sayılı kanun gereği,eşimin aldığı darp raporundan dolayı ceza alır mıyım?

1)Yüksek ihtimal, ancak daha önce sabıkanız yoksa muhtemelen ertelenmiş bir para cezası olur.
    2)Açmış bile.
    3)Kanıtlanabilirse evet.
    4)Mesajı kesinlikle silmeyin.Bazı çok akıllı arkadaşlar kaydının tutulduğunu sanıyor ancak gsm şirketleri mesajları kayıt altına almıyor.Mesajın içeriğinde tehdit ve hakaret var ise kesinlikle net bir kanıt elinizde demektir ve işler sarpa sararsa ilerde lazım olabilir.

Bu tarz davalarada, medyada yer alan şu kadar kadın dövüldü, öldürüldü haberleriyle başlayan kadına karşı pozitif ayrımcılığı hissedebilirsiniz.Ancak ben bir itişmenin kadına şiddet olarak lanetlenen şeyle aynı olmadığını düşünüyorum.Karınızın şu saaten sonra şikayetini geri alaması da bir şey değiştirmez çünkü yeni yasalara göre dava kamu adına yürütülüyor.Ben sizin yerinizden olsam evliliğimi sürdürme adına olumlu adımlar atmaya çabalardım.Ancak hiç olmuyosa da elimdeki her şey ile tıpkı onun gibi mücadele ederdim.Geçmiş olsun.

Nerede
    yok
    İletiler
    35
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

yüzümde kalıcı iz duruyor,darp raporuda mevcut.. mesaj duruyor,hatta konuşmalarımız esnasında doz aşımı meydana geliyordu,ben kaydetmedim telefona.. pozitif ayrımcılık konusunda susuyorum sadece.. ailenin korunması yönünde bir çok adım attım lakin bizimki doyamadı annesine.. annesi bulunduğumuz yere gel,senin iş anca o zaman olur diyor.. böyle bir anatomi ile karşı karşıyayım.. cevabınız için sağolun.. ne kadar bu para cezası,bilginiz var mı..?

Nerede
    Kayseri
    İletiler
    157
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Suçu kabul ederseniz muhtemelen ceza alırsınız bu da paraya çevrilir. Fakat işin burada bittiğini düşünürseniz hata yaparsınız..ceza daavasının sonuçlanmasından sonra emin olabilirsiniz ki eşiniz (bir takım telkinlerle ve boşanma talebi de varsa) hakkınızda YÜKLÜ bir tazminat davası açacaktır..Onun için nacizane tavsiyem olayı inkar etmeniz ve ceza davasından beraat etmeye çalışmanız...Kolay gelsin.

Nerede
    yok
    İletiler
    35
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

kesinlikle kabul etmedim karakolda verdiğim ifadede suçu..yazılanların tamamı palavra niteliğindedir dedim , utanmadan birde bıçak savurdu bana şeklinde yalan bir beyan atmış ortaya bizim mor çatı sakinleri.. hayır,anlamadığım olay şu.. yüzünde bir tane darp izi yok, herhangi bir yerinde tek parça kesik yok, diz ve omuz bölgesinde meydana gelen bi kaç morluktan dolayı, nasıl oluyorsa bu ülkenin koskoca savcıları dava açabiliyor.. neden erkek tarafını dinleme gereği bile duymadan dava açabiliyor.. kadını korumak insanın doğasında olan bir davranış biçimidir lakin kadın ağzına sahip olamıyorsa,ağzından çıkan kelimeye sahip olamıyorsa er kişi hangi noktaya kadar sabredecektir.. ben gitsem dava açan savcıya hakaret etsem başbaşa kalınca,yutacak mı acaba benim söylediğim sözleri.. evet haklısın mı diyecek.. şiddet tasvip edilecek bir davranış biçimi değildir lakin insanında sabır noktası denilen bir noktası yok mudur..? bu şişirme neyin nesi.. kadına şiddet diye bir kavram icat ettiler, erkeğin elini kolunu bağladılar bir nevi.. üstteki arkadaşımızın dediği gibi,evet hakim bey ben bunları yaptım,keşke hiç yapmasaydım falan desem,hakim basacak cezayı.. anlaşılmaz işlerin mekanı oldu canım ülkem.. peki sadece bi darp raporu ile, hakimin bu şekilde bir karar vermesi ne kadar anlamlıdır..? olayda şahit yok, olayın üstünden 12 saat geçmiş,sonra alınmış darp raporu, ben evden çıktıktan sonra kendi kendine zarar verdiyse kişi ve o yaptı dese - ki demiş- nasıl ispat edecek bunları.. hayatım boyunca mahkemeye bir defa çıktım , şu olaydan hakim karşısına gideceğim ya , diyecek bir şeyim yok.. şahit olmadan ve darp raporu başka bir ilden alınmışken nasıl sağlıklı karar verecek hakim bey ya da hakime hanım.. benim darp raporunun bi kıymeti olmayacak mı..?
    Konu enteresan işler tarafından (29-08-2011 Saat 21:33:52 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bir insanın durduk yere kendisine zarar vermesi hayatın olağan akışına aykırıdır. O nedenle ifasdelerinizde ben yapmadım demeniz siiz kurtarmayacaktır. Savcılık eşinizin şikayeti ve adli tıp raporuna istinaden size dava açmıştır. merak etmeyin mahkemede hakim size söz hakkı verecektir. Ancak bu sizi cezadan kurtarmayacaktır. Aşağı yukarı 3000 TL civarında para cezasına çevrilmiş bir hapis cezası alırsınız. Suçun eşe / alt - üt soya karşı işlenmiş olmasından dolayı % 50 de arttırımı sözkonusu. yani 4500 TL civarında para cezası ödersiniz. Bu tür durumlarda genelde hükmün okunması geriye bırakılmıyor yani ceza ertelenmiyor.
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

Nerede
    yok
    İletiler
    35
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

darp raporunun bulunulan ilden alınmaması,benim darp raporum ne olacak peki ,sayın editör..? bir insanın kendine zarar vermesi hayatın akışına aykırı bir kavramsa kendi kendine zarar verenler hangi kategorinin insanıdır..? basit bir itişme kakışma olayı sonucu mutfak dolabına bağlı çarpmadan meydana gelen morluklardan dolayı ceza alacağım öyle mi..? iyiki hakim falan olmamışsınız sayın editör.. 'bu sizi cezadan kurtarmayacak' cümlesi için ise diyecek bir cümlem yok.. benim yüzümdeki kalıcı iz ne olacak peki..? nasıl bir mantalite var sizde çözemedim..

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tecrübe ile sabit, ayn-i ile vaki....Bende bunu yaşadım..Cezayı aldım. Anlatımlarınızdan yola çıkarak yazıldı yukarıdaki yorumlar.. Sizin basit bir itişme kakışma dediğiniz olay mahkemece en uygun şekilde değerlendirilecektir. Adalet yerini bulacaktır. Siz itip kakmasaydınız morluklar olmayacaktı. Hakim bunu da değerlendirecektir.
    Şahsımla ilgili diğer yorumlarınıza birşey yazmıyorum. Sitede beni bilenler biliyor. Mantalitemi de, tavrımı da..
    Bir üyenin de size söylediği gibi "size yazacağım yorum ve öneriler bitmiştir artık.."
    İyi geceler.. geçmiş olsun....
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

Nerede
    yok
    İletiler
    35
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

adalet elbet yerini ve hakkını bulacaktır sevgili editör.. dava sonuçlandığı zaman gelip nakledeceğim sonucu size..hayır anlamadığım olay bir savcı edası ile hareket edip 'adalet yerini bulacaktır' ve 'siz itip kalkmasaydınız morluklar olmayacaktı' söylemleriniz.. eşimde bana hakaret etmeseydi itiş kakış olmayacaktı.. olayın çıkış nedeni, ağır tahrik gibi unsurlar lay lay lom yerine geçiyor galiba mahkemelerde.. benim darp raporu, nefs-i müdafaya sokulur Allah bilir mahkemede.. Siz ve sizin gibi düşünen erkekler olduğu müddetçe kadın hegamonyası devam eder gider bu ülkede.. size basit bir soru sayın editör.. durduk yerde şahsınıza hakaret etsem ve onurunuz kırılsa bu davranışı ya da söylemi gerçekleştiren kişiye nasıl bir tepki verirsiniz..? sırtını mı sıvazlarsınız..? takdir belgesi mi verirsiniz..? devam et , bu hakaretler az geldi bana.sen üstüne birde küfret mi dersiniz yoksa..? basit bir soru basit bir cevap..

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

darp raporu

kadına darpın cezası

darp raporu cezası

http:www.hukuki.netshowthread.php90232-4320-sayili-kanun-geregi-esimin-aldigi-darp-raporundan-dolayi-ceza-alir-miyim

darp raporu cezasi

darp raporu cezası nedir

darp raporunun cezası

darp raporu sonucunda ne olur

eşim darp raporu aldı

darp raporu alınca ne olur

Darp raporu alinca ne olur

mahkemede darp raporu

darp raporu cezalarıdarp raporu para cezasıkadini darp edene cezasidarp raporuna verilen cezadarp raporunun cezasikadina darp cezasidarp radarp raporundan sonra ne olurdarp rdarp raporu ve mahkemedarp cezasıkadına darp cezasıdarp raporu aldim savciliga cikacagim 2016
Forum