Merhabalar,
19 temmuz 2011 de iş başı yaptığım bir tatil köyünde 27. 08. 2011 günü mesai saatleri içinde aramızda çıkan tartışma nedeniyle 2 çalışma arkadaşım tarafından darp edildim. tesis doktoru ilk müdahaleyi yaptı ancak hastahaneye sevk etti. ve tesis bu anda bana yardımcı olmadı üstelik departman müdürüm beni istifa yazmaya zorladı. red ettim hastaneden rapor aldıktan sonra kişilerden şikayetçi oldum ve şu anda tüzel kişidende yani tesisden de şikayetçi olmak istiyorum sebebi ise;
1) istifa yazmaya zorlamak
2) hastahaneye ulaşım konusunda yardımcı olmamak
3) tek taraflı iş akdi vermek (haklı olduğum halde)
4) sözlü tacizle verilen manevi mahrumiyet
fakat aynı gece tesisiin üst düzey yetkilileri beni sürekli aryarak durumumu sormaya başladı ve yardımcı olmaya çalışır gibi göründüler. insan kaynakları müdürü beni hastanede birebir ziyaret ederek tatlı kelımelrle pazrtesi (olayın akibetınden sonra gelen ilk iş günü) sabah saat sekızde çıkış işlemleri için ofisine ısrarla davet etti. ben iş mahkemesine gitmekte kararlıyım fakat bu konuda ne denli yerınde bir adım atmış olurum emin değilim. ofisine gidince imzalamam veya red etmem gereken evraklar nelerdir?
kısacası izlemem gereken adli yol nasıldır? zahmette bulunup bu koca metni okuyan herkese teşekkür ederim.