9 Ağustos salı akşam üzeri iş yerimden çıkıp evime giderken otomobilimi kullanıyordum sağ ayağımdan başlayan karıncalanma ve uyuşma kısa sürede vücudumun sağ kısmını komple kapladı ve felç indiğini düşünerek eşimi aradım.Beni manavgat devlet hastahanesi acil servise götürdü.Acil servis müdahalesinden sonra NÖROLOK olan ALEV hanım evinden çağırılmış bu arada ben vücudumun sağ tarafının tüm işlevini yitirmiştim.Bize vermiş olduğu yanıt çok ilginçti.Pisikolojik bir durum.Ayrıca yarın izinliyim ve iftar saati geldi ne bu gecemi nede yarınki izin günümü seninle harcayamam yerinden kalk ve evine git dinlen.
Bu cevap üzerine eşim beni başka bir özel hastahaneye götürüyor.Oradaki beyin cerrahı olan DR.ALİ ÇETİN beyde çağırılıyor eşim durumu anlattığında beni MR ımı çekiyorlar.Ancak bir sorun olmadığını pisikolojik bir durum olduğunu söyleyip yatış veriyorlar.10 Ağustos çarşamba sabahı saat 10 gibi çıkış verip evime gönderiliyorum.Durumumda hafifde olsa bir düzelme var ama tamamen bitmiş deyil.Aynı gün saat 15:00 gibi tekrar ama bu kez sol ayağımdan başlayan uyuşma 2 dakika kadar kısa bir sürede tüm vücudumda etkili oluyor.Hemen aynı hastahaneye gidiyoruz ve acil servis bölümünde bir kaç saat bekletildikten sonda bilincim ve vücudumun tüm işlevi yitirilmiş bir haldeyken geri yollanıyoruz.Çıkış esnasında eşime söylenen şey aynı PİSİKOLOJİK eve götürün dinlensin.Bu yanıttan tatmin olmayan eşim beni AKDENİZ HASTAHANESİ TIP FAKÜLTESİNE götürüyor.Tıp fakültesinde yapılan tetkikler sonucunda hemen YOĞUN BAKIM ÜNİTESİNE alınıp uyutularak 5 gün uyutuluyorum.Teşhis ENSEFALİT yani menenjitten dolayı beyin zarında iltihaplanma.Yoğun bakıma alınmadan önce bilinç kaybı olduğunu hatırlatmak isterim.
Şimdi bu durumda devlet hastahanesi doktoru ALEV HN. ve özel hastahane doktoru ALİ ÇETİN bey hakkında nasıl bir yol izleyerek dava açabilirim.