sayın forum ziyaretçileri,

şu anda içerisinde 33 blok olan bir sitenin yeni yönetim kurulu olarak göreve başladık. sitemiz 44 yıllık bir sitedir fakat bugüne kadar yapılmış bir "site yönetim planı" bulunmamaktadır. 2001 yılından ise ilk defa yönetim kurulu oluşturulmuş ve kararlar alınmaktadır.
size sormak istediğim,
caddeye bakan iki adet blok üzerinde 10m x 20 m lik, tüm binayı kaplayan iki adet reklam panosu bulunmaktadır. bunların kira gelirlerini bloklar almakta ve siteye para vermemektedirler. bugüne kadar kendilerine para vermeleri konusunda bir defa noterden ihtarname çekilmiştir. biz yeni yönetim olarak "site yönetim planı"nı yapar yapmaz bu durum için mahkeme açmak istiyoruz. sizce kazanma ihtimalimiz nedir.
sitemizde görev yapan müdür sitede sevilmemektedir ve kendisi yüzünden aidat ödemeyen birçok daire bulunmaktadır. yeni yönetim kurulumuzda kendisi hakkında yaptığımız oylamada 3'e 2 oyla işine devam kararı alınmış ve maaşına %40 da zam yapılmıştır.
ben yönetim kurulu başkanı olarak neler yapabilirim. sitede kendisinin işten çıkarılması için imza kampanyası başlatılsa faydası olur mu?
"site yönetim planı"nın tüm malikerin oy birliğiyle kabul edilmesi şart mıdır? teşekkür ederim.
saygılarımla