evet arkadaşlar konudanda anlaşılabilecegi gibi askeri hastanede bilirsinizki çok ugraştırıyorlar neredeyse 1 ay bugün git yarın gel olayı oluyor..ben yoklama kaçagı olarak hatta askeri şubedeki bayanın tabiri ile yıllardır kaçaksın söylemiyle karşıkarşıya kaldım ve bilirsinizki bir hastalık vs varmı diye soruldu ve bende hastalıklarımı dile getirdim(sağ böbrek alınmasıve mesane tümörü)daha sonra hemen beni oradaki binbaşı doktor gönderdi ve oradada aynı şeyler soruldu bende hastalıgımı dile getirdim bana askerlik yapamayacagını söledi ve beni askeri hastaneye gönderecegini söledi..ve burda kilit nokta ise raporların varmı diye sordu ve bende yanımda hepsi dedim bunları askeri hastanede göster dediler.ve aynı gün beni hastaneye sevk ettiler.askeri hastanete gittigimde üroloji doktoru yoktu ve ertesi gün gelmem sölendi ertesi gün geldigimde teğmen doktora girdim ve gerçekten çok iyi davrandılar..yani askeri hastane diye korkmayın özellikle askerlik yapmamış arkadaşlar çünkü sivil olanlara askerlik için başvuranlara daha iyi davranıolar rahat olun..herneyse daha sonra gata ya ve tahlil yaptırmamız lazım sana diye bir cümle kullandılar.tabi ben o an yıkıldım çalışıodum çünkü ve çok ugraşıcaktım git gel..fakat işte yanınızda rapor götürmenin önemi burada ortaya çıkıyor hastanede yattıgım dönemlere ait epikriz raporlarını soguk damga ve kaşeli olarak hastaneye sunmam herşeyi değiştirdi ne tahlil yaptırdılar ne de gata ya sevkettiler..ameliyat izime bile 5 saniye anca baktılar..askerlikten muhafiyet almak isteyen arkadaşlar benim gibi böbrek veya mesane ameliyatlıysanız mutlaka yattıgınız hastaneden epikriz raporlarını alınız çünkü o rapor okadar detay içeriyorki kullandıgın ilaçlara kadar yediğin seruma kadar hepsi yazıyor tabi kaşeli olmalı ve baştabib imzalı olmalı..bu raporlar sayesinde işlerinizi hemen hallediosunuz ve heyete gönderiolar oradanda muafiyet almanız kesinleşiyor saygılar umarım bazılarınızın kafanızdaki soru işaretlerini gidermişimdir