10 Ocak 2011'de 2 aylık belirli süreli sözleşmenin ardından 1 Nisan 2011'de belirsiz süreli sözleşme imzaladığım şirket tarafından 25 Temmuz 2011'de bir Muvafakatname imzalamam istendi. Muvafakatname şöyle:

MUVAFAKATNAME

ÇALIŞMAKTA OLDUĞUM A.Ş.'nin "Belirli Süreli ve Geçici Süreli personellerin bordrolama hizmetinin BİLMEM NE HİZMET VE DANIŞMANLIK A.Ş.'den alınması" yönünde aldığı karar gereğince ÇALIŞMAKTA OLDUĞUM A.Ş.'deki iş akdimin fesih edilerek, BİLMEM NE HİZMET VE DANIŞMANLIK A.Ş.'ne naklimi ve BİLMEM NE HİZMET VE DANIŞMANLIK A.Ş. ile aramda aynı şartlarda yeni bir hizmet akdi kurulmasını (ÇALIŞMAKTA OLDUĞUM A.Ş.'den kıdem ve ihbar tazminatını hak edecek şekilde çıkmam ya da çıkarılmam halinde kıdem ve ihbar tazminatı hesabında ÇALIŞMAKTA OLDUĞUM A.Ş.'de geçen sürelerimin de dikkate alınması kaydı ile) kabul ve talep ediyorum. ... / ... / ......

Adı SOYADI

İmza

Henüz hiçbir şey imzalamış değilim fakat çalışmakta olduğum şirket tarafından 25 Temmuz 2011 tarihinde işten çıkarılıyorum (bundan 29 Temmuz 2011'de haberim oluyor üstelik. Geçen zaman zarfında çalışmaya devam ediyorum yani) ve nasıl oluyorsa (!) muvafakatnamede adı geçen firmada da işe sokuluyorum.

Çalıştığım şirketin tapulu malımıyım ki istedikleri yerde işe sokabiliyorlar beni. Bu nasıl oluyor? Maaşımın 25 Temmuz tarihine kadar olan kısmını ÇALIŞMAKTA OLDUĞUM A.Ş. , 25'inden ayın sonuna kadar olan kısmını ise BİLMEM NE HİZMET VE DANIŞMANLIK A.Ş. yatırmış görünüyor.

Şu aşamada benim haklarım nedir? Durumum nedir?

ÇALIŞMAKTA OLDUĞUM A.Ş. tarafından işten çıkarıldıysam ve BİLMEM NE HİZMET VE DANIŞMANLIK A.Ş. ile sözleşme imzalamadıysam şu anda kime çalışıyorum :s

Hadi diyelim ki BİLMEM NE HİZMET VE DANIŞMANLIK A.Ş.'de bir şekilde çalışıyor gösterildim (Nasıl oluyorsa artık..) işten çıkarılmam durumunda hem ÇALIŞMAKTA OLDUĞUM A.Ş.'den hem de BİLMEM NE HİZMET VE DANIŞMANLIK A.Ş.'den ihbar tazminatı alabilir miyim?

Söylenene göre ÇALIŞMAKTA OLDUĞUM A.Ş. , BİLMEM NE HİZMET VE DANIŞMANLIK A.Ş.'nin göndereceği sözleşmeyi bekliyor. Kargoya vereceklermiş.

Kafam hayli karışık ve bu konularda bilgisizim, anlaşılıyordur herhalde.

Son olarak ÇALIŞMAKTA OLDUĞUM A.Ş.'de ki sözleşmemde belirsiz süreli olarak görünüyorum. Beni postaladıkları şirkette ise geçici personel olarak sözleşme olacak.

Gelişmeleri sıcağı sıcağına paylaşacağım. Cevaplarınıza çok ihtiyacım var.