Askeri bir kurumda çalışırken resmi evrakta sahtecilik ve yüklü bir miktar hazine zararı nedeniyle Ocak ayında tutuklanarak cezaevine girdim. Temmuz ayında ise tutuksuz yargılanmak üzere tahliye oldum. Askeri personel kanununa göre tutuklulukta gecen surelerde maaşın 3/1 sadece yatırılıyor. Bizim askeri kurumdaki maaşlar mutemetlerce yapılıp defterdarlık saymanlık müdürlüğüne gönderilerek banka hesaplarımıza aktarılması sağlanmaktadır. Mahkeme henüz devam etmekte ve maaşıma tedbir veya haciz konulması gibi bana ve avukatıma tebliğ edilen bir karar yoktur. Bağlı bulunduğumuz saymanlık müdürünü aradım bugün telefonla maaşımı neden yatırmıyorsunuz diye. O da bana maaşı emanete aldığını senin hazine zararın var birde maaşmı soruyorsun dedi. Elinizde mahkemece verilmiş bir karar veya kesilmesi yönünde bir emir tebliğ edildimi diye sorduğumda ise elimde öyle bir karar yok, kurumunla görüşüp böyle karar verdim ve emanette tutuyorum, bu kadar hazine zararı varken sana maaş ödemem nereye şikayet edersen et diye telefonda genel adaba aykırı birşekilde cevap verdi. Hatta iyi hatırlattın savcılığa yazı yazıp tedbir koydurayım maaşına dedi.
Bu durum normalmidir ve ne yapabilirim?
(Not: Forumu uzun zamandır sadece okuyarak takip ediyordum.İlk mesajımda soru sordugum için affedersiniz)

Saygılrımla.