4 Blok ve altında işyerleri bulunan pasaj'a ait, bodrum katında bir garaj bulunmakta ve site yönetimi, bu garajın bir boşluğuna Asma kat ile bir toplantı odası inşa etmiş (Kaçak olarak) ve bu toplantı odası benim kiracı olarak kullanmakta olduğum, dükkanımın bodrum katının dış duvarına bitişik nizam yapılduığından benim havalandırma penceresi açmama engel teşkil ettiği gibi bir havalandırma sistemi ilede bu toplantı odasından geçiş yapmama da yönetim izin vermemekte
1. Benim Kiracı olarak dava açmaya ve bu havalandırma hakkımı elde etmem ile ilgili bir kural ve yargıtay emsal kararı var mı?
2. Benim bodrum katımda oluşan rutubeti tahliye etmem için bu havalandırmaya ihtiyacım var ve yasal ve yaşamsal hakkım olduğunu düşünüyorum bir dava açsam kazanma olasılığım var mı ?
3. Davayı açabiliyorsam hangi Mahkemeye açmalıyım ve kime karşı açmalıyım ? (pasaj ve bina yönetimleri ayrı ayrı ama dava konusu kaçak alan ortak yer ve ayrıca yönetime açılan davalar husumet yönünden geri dönüyormuş katmaliklerine ayrı ayrı mı açmalıyım ? kat maliklerinin isim listesine nasıl ulaşabilirim ?