Ben 2009 senesinde bir üniversite hastanesine sağlık teknikeri olarak atandım. Ünvanım sağlık teknikeri optisyenlik bölümü okudum. Optisyenliğin devlette kadrosu olmadığından atanmak için sadece nitelik olarak sağlık teknikeri ünvanımla atandım. Yani optisyenlik sadece okuduğum bölüm ama atandığım bölüme 'Sağlık teknikerliği, sağlık memurluğu veya hemşirelik bölümlerinden birinden mezun olmak niteliği 'belirtilmesi üzerine atandım. Evlendim eşim astsubay tayin için başvurduk çalıştığım üniversite muvafakat konusunda sıkıntı çıkarmadı. Fakat eşimin iş yeri ile benim iş yerim birbirine uzak olduğundan sağlık bakanlığına başvurdum. Sağlık bakanlığı bana sen atanamazsın optisyenliğin devlette kadrosu yok o yüzden seni kabul edemeyiz dedi. Fakat ben optisyenlik yapmıyorum sağlık teknikeriyim demiş olmama rağmen istediği hizmet dökümünde sağlık teknikeri mezun olunan okul optisyenlik yazdığından bana olumsuz yanıt verdiler.Sağlık bakanlığında düz sağlık teknikeri ünvanı ile kadro var aslında. Ben başka bir üniversiteye geçiş yaptım fakat tekrar tayinimiz çıkacak ve gittiğimiz yerde üniversite hastanesi yok il ile ilçe arası 1,5 saat geliş gidiş yapılamayacak uzaklıkta. Şimdi tekrar sağlık bakanlığına başvuru yapacağım. Ayrıca sağlık bakanlığı sana bizde kadro yok atanamazsın demiş olmasına rağmen 2009 senesinde sözleşmeli olarak atandım ama sözleşmeli diye gitmedim göreve başlamadım.sağlık bakanlığı 3 yıldır görev yapmama rağmen sen devlet memuru olamazsın demesini ve sonraki atamalarda sözleşmeli olarak beni atamasını hala anlayamıyorum. Ben bu konuda hukuki anlamda bir yol izlemek istiyorum.