2009 yılının Nisan ayında Maaş hesabıma konan E-Haciz uygulamasının kimler tarafından ve ne amaçla konulduğunu öğrenip gerekli itirazları yapabilmek ve bu hatayı düzeltebilmek için bir avukatla 4000 TL karşılığında anlaştım. Bu ücretin yarısını avukatımın isteği üzerine işlemler başlar başlamaz kendisine ödedim. Geri kalan yarısını ise dava veya itiraz sonuçlandıktan sonra ödemeyi taahhüt ettim.

Avukatıma "Davayı kazandığımız zaman zararlarımı karşılayabilecek miyim" diye sorduğumda yanlış hatırlamıyorsam "Elbette yaptığımız masrafları karşı taraftan alabiliriz." şeklinde bir cevap almıştım.

Ancak yaklaşık 1,5 yıl süren yazışmalar ve mahkeme sonucunda davayı kazanmama rağmen, avukatım vergi dairelerine karşı tazmin yoluna gidilemeyeceğini ve avukatlık ücretlerinin ve mahkeme için yapılan masrafların tamamının tarafımdan karşılanması gerektiği cevabını aldım. Şimdi avukatım benden ödemem gereken geri kalan avukatlık ücretini tahsil etmek istiyor.

Bunun usulü her zaman böyle midir? Vergi dairesinin asılsız yere beni borçlandırması, ardından da kendimi aklayabilmek adına avukat tutup 2 sene boyunca çeşitli resmi kurumlarda ve bankalarda mağdur olmamın ve avukata ödediğim paranın da tamamen benim cebimden çıkmasını anlayamıyorum.

Özet olarak ben hakkımı arayamayacak mıyım? Manevi mağduriyetimi bir kenara bıraktım avukata ödediğim ve halen ödemem gereken maddi zararlarımı geri alacak bir yolu yok mudur ?

Saygıalrımla...