Oturduğum ve şu anda yöneticiliğe başladığım sitede 6-7 yıldır çalışan bir aparman görevlisi var.
Daha önceki yılarda yönetimler ve kat malikleri toplantısında (karar defterinde karar olmasa da)konuşulup apartman görevlisine her kış dönemi için,kapıcı dairesinde oturma hakkı verilerek,su,elektrik giderleride karşılanarak,sigortası tam ve eksiksiz yatırılarak,bir önceki yılın Ekim ayı ile sonraki yılın Mayıs ayı arasında geçerli olmak üzere (örneğin 2010 Ekim-2011 Mayıs ayları arası) "belirli süreli iş sözleşmesi" yapılmış.Buna karşılık her yılın yaz dönemi için (yani Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül) apartman görevlisinin sigorta harici tüm haklarından faydalanarak merdiven temizliği ve bahçe bakımı işleri zaman zaman iş gören apartman görevlisi,zaman zamanda eşinin adına gider makbuzu kesilerek çaıştırılması uygulanmış.
Ben bu apartman görevlisiyle çalışmak istemediğim takdirde bu çalışanın açacacağı bir dava sonucunda sitemize geçmiş dönemlerde yapılan uygulama dolayısıyla (özellikle sigorta yatırılmadan iş gördürülen yaz dönemi) bir külfet,ceza veya sormlulukla (eski yöneticilerin ve sitenin) karşılaşma durumumuz olabilirmi?
Dilim döndüğünce durumu açıklamaya çalıştım.Umarım ben durumu iyi ifade edebilmişimdir ve umarım bu konuda yeterli bilgiye ulaşabilirim.

Not:Apartman görevlisi bizde çalışmasına rağmen önceki yönetimlerin de anlayış göstermesiyle (sigortası bizim tarafımdan tam ve eksiksiz yatırılmasına rağmen) bizde çalıştığı aynı dönemde zaman zaman nakliyecilik ve başka apartmanların da kaloriferini yakmış ve başka yerlerdede çalışmıştır.Bilmiyorum bu açılacak davayı herhangi şekilde etkileyici bir sebep olabilirmi..