+ Konuyu Yanıtla
1 / 6 Sayfa 123456 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 51 ileti bulundu.
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    68
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Boşanırken iftiralar atılıyor ses kaydı delil olur mu?

Ben bir öğretmenim. Ekim 2010 'da evlendik. Kız arkadaşım yani eşim 6 ay benimle duhül(tam birleşme) yaşamak istememiştir. Bunun nedeni olarak da evlenmeden önce bu konuda benden 6 aylık söz isteyip de benim kabul etmemi göstermektedir. Bu sözün içerisinde sevişme serbestti. En nihayetinde beni sözümde durmak mecburiyetinde hissettirdiğinden sözümde de durdum. Kendisiyle belki cayar gayesiyle hemen her gün sevişme yaşadım fakat bir türlü duhule izin vermedi.

eşimin kendi isteği üzerine kayınvaldemle aynı apartmanda bir daire kiralayıp burada ikamet ettik.

Bu sözden ailelerin haberi yoktu ve gizlemezsek hem ben hem de eşim ailelerimiz tarafından baskıya uğrayacaktık ve bu işin ya zorla olmasını isteyecek ya da ayrılığın olmasını isteyeceklerdi diye düşündük.
    Bir yandan da aileler sürekli bu işin olup olmadığını sorup duruyorlardı. Eşim ise sürekli tedirgin ve ailelere ne yanıt vereceğini bilmiyordu. Nihayet ben kendi aileme bu işin tamamlandığını belirterek yalan söyledim ve onların baskısı kalktı. Ancak kızın ailesi kanlı mendil görmek istiyordu. Bu yüzden de eşim çok tedirgin oluyor ne yapacağını sürekli bana soruyordu. Ben de onun beni daha çok sevmesini sağlayacağını düşünerek bunun için canlı tavuk kestim ve kanını mendile bulaştırarak kızın ailesine göstermesini sağladım. O an gerçekten de eşim beni ne kadar sevdiğini ne kadar içten ve candan söylemişti.

Bu şekilde ailelerin haberi olmaksızın süreç içerisinde eşimin benden maaşı bundan sonra kendisinin çekeceğini ve tasarrufu istediği gibi kendisinin yapacağını, her çağırdığında mutlaka yanında olmam gerektiğini aksi takdirde kendisini sevmiyor olduğumu söyleyip durmaya başladı. Maaş isteğini de kabul ettim. Fakat bundan sonra kendisi iyice saçmalamaya ve beni usandırmaya dönük hareketler yapınca nihayet dayanamadım ve önce kızın ailesine bütün her şeyi anlattım. Kızın ailesi önce kızlarına kızdılar fakat sonra hep beni suçlamaya başladılar. Kızlarının en ufak asabiyetinde suçlu hep ben oldum. Bu süre içerisinde yine de kendilerine en ufak bir eziyetim olmamış, yaptıkları bu kadar hataya rağmen ben beni daha çok severler düşüncesiyle hep iyilikle yaklaştım. Fakat ben iyilikle yaklaştıkça o beni daha çok seveceğine sürekli benden ayrıl benden boşan deyip durdu.
    Bu 6 aylık süre içerisinde de "bana hiç gereği yokken" sürekli çıkıştı ve beni usandırmaya yönelik bir çok davranışta bulundu(Asabiyet, agresiflik, ters konuşma). Yaptığı haksızlıklar karşısında ise benim konuşmama fırsat vermeden belirli süreler evi terk ederek annesinin yanına gitti. Ben ise haklı olmama rağmen eve dönmesi için kendisine defalarca özür dilerim dedim.

Nihayet 6 aylık sürenin sonunda sıra kendi sözünü tutmaya geldiğinde bana yeniden düğün yapılması şartını koştu. Bunu bana konuşmadan önce de gidip düğün salonuna videonun çok kötü çekildiğini söyleyerek düğün salonun sahibini mahçub duruma düşürerek düğün salonu sahiniden bir daha salonu kullanabileceğimiz yönünde söz aldığını söyledi.

Ben de yine de bu talebi kabul etmedim ve eşimle birlikte olmak için kibar davranarak eşime yaklaşmaya çalışınca eşim, kendisini bıçakla yaralama girişiminde bulundu, imdat! imdat! diye bağırdı ve polisin gelmesine sebep oldu. Polis geldiğinde de polise hiç bir şey söyleyemedi.

kendisini yaralama girişiminde bulunması ve polisi çağırmasından sonra kendisinin yeniden düğün talebini de kabul ettim. Kendisi yeniden gelin oldu ve ben de damatlığımı giyip düğün salonunda gittik. Tabi davetli filan yok :-) Dikkat, tüm kaset ve görüntüler hepsi kayın valdeme taşınmıştır.

Aynı akşam eve döndük tam birleşmek için harekete geçtim fakat yine kendisi kaçtı ve bu iş tam yapılamadan son buldu. Ertesi sabah kayın valdemle birlikte jinekologa gittiler ve kendi ağızlarıyla söylediklerine göre tam birleşme olmamış ve "zedelenme" hali oluşmuş. Bundan sonra eşim yeniden bir girişimde bulunmama fırsat tanımadan bir anda bana ters çıkışmalarda bulunarak bana benden ayrıl benden boşan dedi ve gerçekten beni çok üzdü.

kendisi benden 750 gr mehir istemiş ve bana bunu küçük bir kâğıda imzalatmıştı.
    4 haziran 2011
    yanıma kendi isteğiyle geldi ve hiç bir zorluk çıkarmadan benimle birlikte olmak istedi buna rağmen evliliğimizde ilkkez sadece 3 kez olmak üzere duhül yapmama müsade etti. kızlığında kanama oldu.

5-6-7-8-9 haziran
    uafak ufak eşyaları annesinin evine götürmeye başladı

10 haziran 2011
    boşanma davası açmış. Tebligatı 17 Haziran da bana ulaştı.

11-12-13 Haziran
    eşyaları kaçırmaya ufak ufak devam ediyor.

15 Haziran
    ben dava açtım ve kapının kilidini değiştirdim.

17 Haziran'da hakkımda tedbir kararı çıkartırarak evden uzaklaşma kararı verdirmişler mahkemeye. Bunun tebliğini de 28 Haziran'da aldım. Şimdi çok zor durumdayım. Yaptığım tüm fedakârlıklar görmezden gelindiği gibi üstüne de kendisini tehdit ettiğim için polis çağrıldığı gibi, ya da kendisine cinsel isteksizliğim var gib iftiralarla karşı karşıyayım.

Fakat benim de elimde kullanabileceğim bazı enstürmanlar var.
    Bunlar:
    1- Ailesiyle ve kızla yaptığım görüşmelerin ses kayıtları(toplamda 7 saat civarında). Bu kayıtlarda benim aynen yukarda anlattığım gibi olayların gerçekleştiği konuşuluyor ve itiraf ediliyor.
    2- Taleb edilen ikinci düğününde çekilen videoyu da bir şekilde ele geçirdim
    3- foto stüdyoda çekilen albüm resimleri
    4- Evlilik süresi içerisinde antidepresan ilaç kullanmıştır.

Bu enstürmanları mahkemede rahatlıkla kullanabilir miyim? Kendisi şikayet dilekçelerinde benden 5000 maddi 5000 manevi tazminat ve 500 lira da nafaka talep etmiştir. Ben kusurlu görülmezsem bu talepleri karşılamak durumunda kalacak mıyım? Eşim çlışmıyor ev hanımı. Ben onun tarım sigortasını da yatırıyordum.

Kendisine vediğim 28000 liralık altını kendi annesinin bankadaki kasasında saklamaktadır. Bu altınlar hakkında hak talep edebilir miyim? Ses kayıtlarında altınların annesinin kasasında durduğu da konuşulmaktadır.

yine ses kayıtlarında şikayet dilekçesinde yazdıkları gibi bir tehdit durumunun olmadığı da, cinsel isteksizliğin erkekten(benden) değil kızdan(eşimden) kaynaklandığı da konuşulmaktadır. Bu delillere dayanarak hakkımda iftira atıldığına dair eşime ikinci bir dava açmam mümkün müdür? Eğer mümkünse maddi ve manevi olarak tazminat talebim var mıdır ne kadardır?

Vereceğiniz cevaplara şimdiden teşekkür ederim. Yaşadığım bu olayı bir kitaba dönüştürme düşüncem var.

Hukuki NET Güncel Haber

Boşanırken iftiralar atılıyor ses kaydı delil olur mu? konulu yargıtay kararı ara
    Boşanırken iftiralar atılıyor ses kaydı delil olur mu? konulu hukuk haber
    Konu bekirtas tarafından (29-06-2011 Saat 19:58:56 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    denizli
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Boşanırken iftiralar atılıyor ses kaydı delil olur mu?

gerçekten çok sabırlı biriymişsin taş olsa çatlar yahu

Nerede
    NEVŞEHİR, Türkiye.
    İletiler
    129
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın bekirtas;
    Öncelikle sabır diliyorum doğruluğuna inandığınızı yapmışsınız.Güzel bir meziyet.Bahsettiklerinizi mahkemeye sunun karar aşamasında çok gerekli olur.Yapmanız gereken Hakimi ikna etmeniz hepsi bu kadar basit.
    Saygılarımla...

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle geçmiş olsun.

Avukat tutup tutmadığınızı belirtmemişsiniz. Umarım avukat tutmuşsunuzdur. Tutmamışsanız kesinlikle tutmalısınız.

Evet ses kaydı boşanma davalarında delil olarak kullanılabilir. Karşı taraf sizin hakkınızda asılsız iddialar ve şahitleri ifadeler verebilir. Bu ses kaydını da karşı delil olarak sunabilirsiniz. Tabi bu ses kaydı hangi tarihte yapılmış o da önemli. Ayrılmazdan evvel hemen yapılmışsa çok daha iyi olur.

2. düğün kaydını da delil olarak sunabilirsiniz. Hakim bu 2. düğün görüntülerini görüp iddialarınıza inanabilir. Kanıt teşkil eder.

Aynı şekilde hangi foto stüdyo'da çekilmişse hangi tarihte çekilmişse bu ayrıntıları da belirterek delil olarak sunabilirsiniz. Aynı zamanda gittiğiniz fotograf stüdyosu sahibi ile konuyu görüşmenizi ve mahkemeye bu tarihte kendisine gelip çekim yaptığınızı şahit olarak dinletip iddianızı şahit ile de kanıtlayabilirsiniz.

Bu anlattıklarınıza şahit olanlar varsa onları mahkemeye çıkartıp dinletebilirsiniz.

Eşiniz evi hangi tarihte terk etti ise onu da belirtip şahit çıkartın derim. Haksız yere uzaklaştırma kararı çıkarttığını belirtin. 1 tane komşunuzu şahit olarak çıkartabilirsiniz.

Altınlar konusunda üzgünüm ki yapacağınız birşey yok. Hak iddia edemezsiniz. Ancak size takılmış altınlar varsa ve eşinizde duruyorsa onları talep edebilirsiniz. Çünkü düğünde kime ne takılmışsa onun kişisel malıdır. Hak iddia edemezsiniz. Ancak şunu ifade edebilirsiniz iddianızda. Ses kaydında da belirtildiği gibi eşinizin altınlarının kayınvalidenizin şahsi banka kasasında olduğunu, eğer ayrıntılı bilginiz varsa hangi banka ve şube'de olduğuna dair ayrıntılı bilgi verip, daha sonra sizden düğünde takılan takıları talep etmemeleri için delil şeklinde ifade edebilirsiniz. Çünkü böyle durumlarda olabiliyor. Takılar kadında olmasına rapmen almadık, kocam altınlarımı vermedi diyip mahkemeden altınları da talep edebiliyor.

Evet maddi-manevi tazminat talep edebilirsiniz tabiki.

Yukarıda anlattığınız konuları kendi avukatınızla da paylaşmanızı tavsiye ederim. 28.000 TL'lik altın alabilecek maddi gücünüz olduğuna göre iyi bir avukat tutabileceğinizi düşünüyorum. Bulunduğunuz yerdeki en iyi avukatı tutmaya önem verin derim.

Ayrıca sizde eşinize uzaklaştırma kararı çıkartabilirsiniz. 4320 sayılı aileyi koruma yasası gereği savcılığa başvurup oturduğunuz ve çalıştığınız yerden uzaklaştırılması, telefonla aranmama kararı isteyebilirsiniz. Bu kanun sadece kadınlar için değildir.

Bundan sonra asla onları telefonla aramayın, şahsen görüşmeyin. Sizi telefonla arasalar bile açmayın derim. Sizi suçlayan iddialar ile savcılığa gidebilirler.
    Konu denizblk tarafından (29-06-2011 Saat 14:17:55 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    68
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Evet avukatım var. Fakat yine de akıl akıldan üstündür diye düşünüyorum bu yüzden burda da bir başlık açmaya karar verdim.

Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Bana uzaklaştırma tedbir kararı çıktıktan sonra evde bir takım eşyalarımı alamadım ki bunların en önemlisi notebook. Ses kayıtları içinde ve hazırlamış olduğum 70 sayfa kadar savunma yazılarım var. Bunları okurlarsa daha çok hazırlık yapacaklarını düşünüyorum. Mahkemede ne diyeceklerine dair önemli bir hazırlık içine gireceklerdir. Bu konuda ne yapacağımı şaşırdım.

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sizde mahkemeye başvurun. Şahsi eşyalarınızı evden almak için tedbir talep edin. Şahsi eşyanız olduğu için alabileceğinizi düşünüyorum. Size verilmesini talep edin. Hatta hakime gidin görüşün avukatınızla beraber. Hakimi ikna ederseniz sizin için bir mahkeme kararı çıkartabilir. Siz almaya gidemeseniz bile avukatınızı görevlendirerek almasına izin verebilir. Çare tükenmez. Ağlamayan çocuğa meme vermezler diye bir laf vardır. Hakime gidip görüşeceksiniz. Derdinizi anlatacaksınız.

ayrıca bu kayıt ve yazılar için hazırlık yapsalar ne yazar ki. Ses kaydını değiştiremezler.

4320 sayılı aileyi koruma yasası ile uzaklaştırma kararı verilince şahsi eşyalarınızı alamadığınızı, zarar görmesinden endişe ettiğinizi belirtip tedbiren almak istediğinizi belirtebilirsiniz.

Ayrıca müşterek evinizdeki eşyaların satılmasına engel olmak için tedbir kararı isteyin. Mal paylaşımı talep edin. Aldığınız şeylerin faturaları varsa onları muhakkak muhafaza edin. Evdeki eşyaların tespitini de isteyin muhakkak mahkemeden.

Düğün yaptığınız halde 2. kere zorla düğün yaptırdıklarını ve sizi zarara uğrattıklarını belirtip bu masrafları talep edin mahkemeden.
    Konu denizblk tarafından (29-06-2011 Saat 15:34:45 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    68
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İlginize çok teşekkür ederim. Avukatlar yarın eşyaların satılmasını engellemek için tespit gibi bir şeye başvuracaklarını belirttiler. Bugün onlara evdeki eşyaların bir listesini hazırlayıp verdim. Sonuçları buradan yazacağım.

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sonuçlarını tabiki burada bizimle paylaşın. Paylaşın ki, ne tür hukuksal başvurunuza karşılık ne sonuçlar olmuşsa okuyan bir çok üyeye örnek olsun.

Müşterek eşyalarınızın satılmasına engel olmak haricinde, bir de eşinizin bu eşyalara zarar vermemesi konusunda da tedbir isteyin. Eşyaları size vermemek için belli mi olur eşyalara zarar vermeye kalkar filan. Çizer, bozar, kırar. Anlatabiliyor muyum?

Eğer karşı taraftan tehdit telefonları alırsanız avukatınızla beraber savcılığa gidip şikayetçi olmayı asla ihmal etmeyin. Sizi sinir etmek için, sizin sinirlerinizi bozup sizin onların üstüne gitmenize sebep olacak şekilde sizi kızdırmaya kalkabilirler. Sakın bu tacizlere karşılık vermeyin. ekmeklerine yağ sürmeyin. Eğer telefonla rahatsız edilirseniz sizde aynı karınız gibi 4320 sayılı aileyi koruma yasası gereğince başvurup karınız telefonla sizi aramaması konusunda tedbir kararı çıkartabilirsiniz.

Hukuki yollardan asla şaşmayın.
    Konu denizblk tarafından (29-06-2011 Saat 20:27:44 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    68
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Eyvallah Allah razı olsun. Ben de öyle bir hata yapmalarını bekliyorum fakat yapmıyorlar. Neyse ses kayıtlarına güvenim tam. Ayrıca kronolojik sıra tuttum. Hemen her yalanlarının mahkemede ortaya çıkacağını umuyorum. Bununla birlikte eşyaların korunması için eşya listesinin altına şöyle bir not da ilave etmiştim.

"Tüm eşyalar hasarsız ve çalışır durumdadır. Eşyaların hasar görmemesi için de ayrıca bir tedbirin alınmasını rica ederim."

Hukuki yollardan şaşmayacağım. Faydalı yazılarınıza ve haklıların haklılığına vermiş olduğunuz katkıdan ötürü çok teşekkür ederim.
    Konu bekirtas tarafından (29-06-2011 Saat 20:32:41 ) de değiştirilmiştir. Sebep: yazım hatası

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    68
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

bugün avukatım beni çağırdı. Benden eşya listesi ve alacaklı olmak istediğim altının müktarını istedi. Hepsini verdim. Kendisi şunu söylüyor: "Tedbir kararı bozulamaz. Ancak özel eşyalarınızı alabilmeniz ve eşya tespiti yaptırabilmemiz için talep edebiliriz. Bu eşya tespiti için yeni bir dava açmak gerekli bunun da 1000 tl'ya kadar masrafı var."

Bir anda karşıma yeni bir masraf daha çıktı. İlerde de ne gibi masraflar çıkacak Allah bilir. Bir hayli yıpranmaya başladım. Avukatıma kayınvaldemle aynı apartmanda oturduğumuzu, eşimin ise aralıklarla gelip azar azar mal kaçırdığını söylemiştim. Avukatım da dava açarsak kilidi değiştirme hakkımın doğacağını bu şekilde eşya kaçıramayacaklarını söyledi. Ben de denileni yaptım ve kilidi değiştirdim. Ancak şimdi de tedbir kararıyla evden uzaklaştırıldım ve çok çok mağdur duruma geldim. Hiç beklemediğim bir anda evden uzaklaştırıldım, pijamalarımı dahi alamadım. Üstüne de şimdi eve girdiklerini tahmin ediyorum. Üstelik tüm delil ses kayıt ve savunma çalışmalarımın olduğu notebook'u da orda bırakmıştım. Eşim şikâyet dilekçesinin sonunda evi terk ettiğini yazmıştı.

Sorularım şunlar:

1- 1000 lira gibi bir masraf tutar mı gerçekten çünkü ben avukata tam vekalet vermiştim.
    2- Avukatımın uzaklaştırma tedbir kararını öngörüp beni uyarması gerekmez miydi burada bir zaafiyet söz konusu olmuş mudur?
    3- Dolayısıyla avukatımı değiştirmeli miyim?
    4- Bu kararı 3 gün içerisinde jet hızıyla çıkaran sayın hakime hanıma sorunu anlatsam bir faydası olur mu?
    5- Ben neden tedbir kararı çıkartamıyorum. Ben de onun eşyalara zarar verebileceği ya da kaçırabileceği şeklinde neden tedbir kararı isteyemiyorum. Tüm bu işlemler için avukat şart mı? Ben kendim de bazı şeyleri halledemez miyim?
    Konu bekirtas tarafından (30-06-2011 Saat 11:17:28 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 6 Sayfa 123456 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

boşanmada ses kaydı delil olur mu

boşanma davasında ses kaydı delil olur mu

boşanma dosyasında ses kaydı delil olur mu

daha önce ses kaydı son boşanma davasında delil olurmu

hmk md 1892

tek delilim ses kaydı

boşanma davasında telefon ses kaydı delil olur mu

iftira ses kaydı

bosanmada ikinci mahkemede delil bild

iftira attigini kanitlamak icin ses kaydi delil olurmu

karima anlasma kagidi imzalatmam fayda eder mises kaydı delil olur mu bosanmadamehir kagidini icraya vermeHMK 1892bosanma davasinda sesbosanma davasinda namus iftirahttp:www.hukuki.netshowthread.php88561-Bosanirken-iftiralar-atiliyor-ses-kaydi-delil-olur-mubosanma davalarinda ses kaydi delil olurmuhaksız yere evden uzaklaştırmabosanmada geçmişe yönelik iftiraese atillan iftira altın davasında telefon mesajı delil olur mueşimin bilgisayarındaki dosyalar boşanırken delil olur muiftirayı kanıtlamanamus iftirası hukuk
Forum