Merhaba.
2009 yılı eylül ayında A*Bank'a olan 1200 TL'lik kredi kartımın borcunu o dönemde ki yeni yasa kapsamında 24 ay vadeli olarak taksitlendirdim. 2011 mart ayına kadar, arada sadece bir kaç kez 1 yada 2 ay gecikmeli olarak borçlarımı yatırdım. 2011 Eylül'de son taksitimi yatırarak borcumu kapatacaktım yani taksitlerin bitmesine Nisan ayından itibaren 6 aylık taksitim kalmıştı. Ancak 2011 Nisan ayından itibaren 2011 haziran ayına kadar ki taksitlerimi ise yatıramadım.
Bugün (28.06.2011) evimize icra memurları geldi. Evde ki malları tespit etmeye geldiklerini söylediler. Şok oldum! Hemen avukatı aradım. Bana "2011 Marttan sonra bir ödeme görünmüyor. Nisan, Mayıs, Haziran için ödeme yapmamışsın. Bu yüzden A*Bank yapılandırmanı iptal etmiş ve borcun tamamını tahsil etmeye gidecek. Yapılandırma yapılmadan önce ki borç yaklaşık 2350 TL. İcra memurları ve araç masrafı 100 lira cıvarında, bugüne kadar ödediğin 1200 TL civarında. Sonuç olarak 2350 TL'den 1200 TL'yi düşünce 1150 TL + icra masrafları ile 1250 TL civarında borcu hemen yatırman gerekiyor. Yoksa icra işlemi yapılacak" dedi.
Bir süre konuştuktan sonra icra memurları içeri girip evdeki 4 parça eşyayı kayda aldılar. 1 TV, 1 Klima, 1 Buzdolabı, 1 Çamaşır Makinesi. Ancak Malları benim değil annemin üzerine gösterdiler.

Şimdi öğrenmek istediğim aslında şunlar;

1- 24 Aylık taksitin 18 Ayını yatırmış bir borçlu olarak, geriye kalan 6 taksiti peşinen yatırmam koşulu ile yapılandırmamın iptalini iptal ettirme şansım var mı?

2- Eğer yapılandırmanın iptalini iptal ettirme şansım yok ise, geriye kalan 1250 TL'lik borcu yeniden kısa vadeli olarak taksitlendirebilir miyim?

3- Eğer geriye kalan borcu kısa vadeli olarak taksitlendiremeyeceksem, tamamını peşinen ve hemen ödemem gerekiyorsa ve ödeyemezsem icra memurunun evdeki eşyaları annemin üzerine yazması bana bir avantaj sağlar mı? Sağlarsa bu avantaj nedir?

Şimdiden teşekkür ederim.