merhabalar esım ile yenı acılmıs bır bosanma davamız var (ben davalıyım)onumuzdekı ay davanın ılk durusması var ancak hem velayet hem boşanmaya daır dıger konularda ben ıkı yıldır benzer tek dava örneği dahi göremedim((ıkı yıldır sureklı bosanma bosanmama velayet ile ilgili uğraşıyoruz).sormak ıstedıgım ıse sudur esım evımızı ucay once terk ettı actıgı davada bosanma ıcın gosterdıgı nedenlerı daha once acıpta gırmedıgımız ıcın gorulmemıs sayılan dava dılekcesınde yazdıklarına ılaveten yenı dılekcesındekı herbır satırı hem delıl hem sahıt hemde esıın karsılıklı konusmamızda yaptıgım kayıt sayesınde alenen yalan beyanda bulanarak yanıltıcı dılekce verdıgını ve kendısınınde agzından zten merak etme ben gercegı soylucem beyanı ıle acıkcası pek dusunmeden mahkeme gununu yalan ve samımıyetsızlıgı ortayacıkarmayı beklıyorum ancak ılave bır sorunum daha varkı.
*esımın ısı ve hıc bır gelırı yok (uvey kızımın velayetınden aldıgı nafaka harıc)
*ben memurum ve esımın benden bırıktırebılecegı artan bır maasım yanı bu evı almasında bılerek yada bılmeyerek hıcbır maddı katkım yok.
*esımın vefat eden babasından kalma anne kardes toplam uc hısse evlerı satıldı payına 25bın aldı(bu hafta)
*esım bu hafta yen bır ev almak ıcın anlasma yaptı ve yarın satın alıcak fıyatı 75bın
*esıme dugunde taktıgım takıları ve bırıktırdıklerınıde toplasak enfazla 25bın eder
*gerı kalan parayı nerden buldunda ayrıyken sen bu evı alıyorsun dedıgımde babamdan kalmıstı dıyor ancak aılesı perısan halde ıken ve dune kadar esımın boyle bır parası olsaydı ne ev almak ıcın bukadar beklerdı nede aynı catıyı paylasırken mılyarlarca kredı borcuna gırmeme heralde gonlu razı olmazdı(buna bende ınanamıyorum)kısacası bu para yenı geldı ama kaynak belırsız
*esım dun benı konusmak ıcın cagırdı ve tum konusmamızı kayıt altına aldım
*bana gel notere gıdelım hıcbırsey ıstemıcem bolusmek ıstemıcem falan de ımza at bende bu evı kendı ustume alayım yoksa bırbaskasının ustune yapıcam sonra bosanınca tekrar alıcam ustume dıye alenen utanmadan teklıfte bulundu
*benım kuvvetli tahmınım parayı eskı esınden yada kayınpederınden kızını kullanarak aldı ve evı bunlardan bırını vası gostererek 10 yasındakı kızının ustune yapıcak
*bızım ortak 13aylık bebegımıze hıc pay hak mevzu dahı yokkk
*benım kımsenın parasındada malındada gozum yok
*bosanmakta ıstıyorum ama bebegımın velayetını verıpte onu harcamak ıstemedıgım ıcın dırenıyorum(lutfen anne sevkatınden yada nafaka korkusundan bahsetmeyın paradan korkmuyorum ve malesef esım ana degıl sadece anne yoksa elbette analıga saygılıyım)
*esıme kızımın velayetı karslıgında bosanmayı kabul edecegımı soyledıgımden esımnde para ugruna cıkmaza gırdıgınde hıc dusunmeden kızımdan vazgececegıne zerre suphem olmadıgından maddı cıkar saglamaktan zıyade kızım ıcın etık olmayan bır davranısla(bır es olarak zaten yetrı kadar saf kor yerıne konmaya alısıp hep sustum maruz kaldıgım ayıpları ıcıme sındırdım bu yuzden etık olup olmaması ınanın cokta onemlı degıl artık)mahkemeye ses kayıtlarını vererek mal kacırdıgını ıspatladıgımda ve hdı bende pay ıstıyorum terbıyesızlıgını yaparsam ne derece etkılı olur.
yazım ve ımla hataları ıcın cok ozur dılerım yardımcı olacak herkeze tesekkur ederım saygılarımla.