bana yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler. 15.06.2009 tarihinde boşanma davam bitti ve gerekçeli karar yazıldı.Karar ile çocukların velayeti annelerine verildi ve tedbir nafakası olarak mahkeme başında tayin edilen miktar arttırıldı.Boşanmadan dolayı karşı tarafa maddi ve manevi tzminat ödemem takdir edildi.
Dava sonucu boşanma hariç velayet ve tazminat konularına itiraz ederek temyize gittim ve sonuç degişmeden karar onandı.Bu süre zarfında nafaka miktarını arttırılmış miktarda ödemek istedim kabul edilmedi ve evliligimin devam ettigi ve yargıtay karar sonucu kesinleşecegi mahkemeden bana söylendi.Bu durumda bekledim ve temyiz 10.03.2011 tarihinde sonuçlandı ve nüfustan düşüm yapıldı ve icra müdürlüğünden maddi ve manevi tazminatlar ile vekalet ücreti ve mahkeme masrafları faizli bir şekilde toplam %50 artmış şekilde benden istenmektedir.
Benim sorum şu, mahkemece takdir edilen tazminat ve diger konularla ilgili olarak dava bitim tarihindenmi geçerli faiz işletilir, yoksa bu faiz işletmede temyiz sonuç tarihimi geçerlidir.21 aylık faiz talebinde bulunulmuştur.konunun uzmanlarından cevap bekliyorum ve teşekkür ediyorum