Merhaba, ben 2 yıldır bir yazılım şirketinde çalışıyorum. Şirketimiz hastane bilgi yönetim sistemleri (HBYS) hastane otomasyon hizmeti vermektedir. Şirketimiz, memleketim olan Adıyaman'da otomasyon hizmeti vermek üzere ihaleyi aldı. Lakin bizim burada siyasi baskı çok yüksektir. Şirketimiz bünyesinde (hastane veri elemanı) çalıştırılmak üzere hastaneye 75 kişi alındı. Bu 75 kişiden 5'i şartnameye göre Sistem, HBYS destek, Eğitim Destek, Donanım, Yazılımcı olmak zorunda. Şirketim, memleketim olduğu için benide HBYS Desteği vermek üzere görevlendirdi. Yani memleketimde hastanede çalışmaya başladım. Ancak Bir siyasi parti başkanı 75 kişilik kontenjanı tıka basa doldurdu (çobanı bile pc başına oturttu) velhasıl o beni ilgilendirmez de. Boşta adamı kalınca şartnamenin dışına çıkarak yukarda belirttiğim alanlarda ki elemanlarıda çıkardı (ben dahil) başhekime emretti benim adamlarımı alacaksın işi o şekilde götüreceksin dedi. Çıkışım verildi (08.10.2010) Bu konuda siyasi parti ve başhekime dava mı açmalıyım? veya ne yapmamı önerirsiniz?

Saygılarımla,