[:am]öncelikle böyle bir sitede emegi geçen ve bilgilerini paylaştıran avukatlarımıza teşekkürlerimi sunarım.benim sorum şu olacaktı.

bundan 6 ay once 2 daire aldık.ve bir sözleşme yaptık.XX tutarın X kadarını ödedik geri kalan miktarının ise anahtar tesliminde peşin olarak verilecegini belirttik sözleşmemizde.ancak müteahitin durumu pek iyi gitmediğinden sanıyorum inşaatta fazla bir gelişme görülmedi.yani sözleşmemizin bitmesine 4 ay kaldı ve inşaatta aktif bir ilerleme yok ve bu süre içerisinde bitmesi mümkün degildir.müteahit ile telefon konusmasında tapuların ne zaman elimize geçecegini ögrenmek istediğimde bana karşı aşagılayıcı hakaretler de bulunarak ters bir uslup takındı.ve tapuların gecikecegini belirtti.sizlere sorum söyle olacaktı.sözleşme tarihinde evler bitmez ise ne gibi avantajlarımız olabilir.neler taleb edilebilir.birde şuan için karşı tarafın sözleşmeyi fesh etmek istemesi durumunda böyle bişeyin olması mümkünmüdür.

cümle düşüklükleri ile dolu bir soru oldugundan özür diler ilginiz için şimdiden teşekkürlerimi iletirim.[:am]